Karadeniz Pet

Yavruların Gözü

Emin misiniz kesin açılır değilmi ? Açılmazsa nasıl bir tedavi uygulamalıyım ?

Ya yavrular 17 günlük değil yada az gelişmişler. Gözünde problem yok gibi. Zamanla herşey yoluna girer. Ebeveynlere Protein , Multi vitamin ve probiyotik desteği verin.

Yavruların gözlerinde bir sıkıntı göremedim ben

Yavrularınız 25 günlük olunca anaçlar dahil Coryza tedavisi yapabilirsiniz (3-4 gün). Anaçlarda olupta yavrulara geçmiş olabilir. Anaçlarda hastalığın belirtileri var mı? İyice muayene edin. Geçmiş olsun.

Anne ve Baba gayet sağlıklı. Erkek ilk aldığımda biraz hastaydı ama alalı yarım sene olacak. Yani hasta olması gayet zor. Annesi de gayet sağlıklıydı yani zor öyle bir hastalık. Peki tedavi için hangi ilaçlar gerekli ?

Peki bunun coryza olduğuna emin misiniz anne veya babada böyle bir hastalık yok ?

Verilen linkte kesin teşhis için yapılması gereken yazıyor, yorumlarda da yazdığı üzere biraz daha bekleyin eğer süreç içinde herhangi bir gelişme olmazsa tahlil yaptırırsınız. Geçmiş olsun.

Ekli dosyalar

• Snapseed.jpg
    Snapseed.jpg
    283.6 KB · Görüntüleme: 11
Bekliyorum bakalım gelişme olacakmı ?

Hala açılmış değil ama görerek bişeyler yaptıkları çok belli yani. Annesi yuvalıktan çıktığında kafayı çıkarıp bakıyor ve ciyaklıyor ?

Şuan büyük kardeşe baktım gözünün biri 1mm filan açık diğeri kapalı ama bana kapalı olan gözüyle bakıyor ? Yani hala açılmadı diyebilirim ne yapacağım ?

Yardım Edermisiniz ????

@Selçuk YÜKSEL Bi bakarmısınız bi gelişme olmadı. Ne yapmalıyım yazdım yukarıya gelişmeleri ?

Ayhan beyin tavsiye ettiği tedaviyi uygulayın. Düzelmezse tekrar tartışırız.

Bugün büyük yavru yuvalıktan kafese atlamış göremezse nasıl atlayacak ? Görebiliyor demekki. Devamycn ilacını nerden temin edebilirim ?

Geri