Karadeniz Pet

Yavrular

strike7

Yeni Üye
Merhaba ,

Benim muhabbet kuşlarım 2 hafta önce yumurtadan çıktılar.2 haftadır hiç ellemedim fakat kafes ve yuvalık oldukça kirlendi artık.Yavruları elime alsam bi süre ayrı bi yere koysma sıkıntı olur mu?Ve yavrular ne zaman kendini besleyebilir.Yuvadan ne zaman çıkartabilirim?Teşekkürler.

Merhaba ,

Benim muhabbet kuşlarım 2 hafta önce yumurtadan çıktılar.2 haftadır hiç ellemedim fakat kafes ve yuvalık oldukça kirlendi artık.Yavruları elime alsam bi süre ayrı bi yere koysma sıkıntı olur mu?Ve yavrular ne zaman kendini besleyebilir.Yuvadan ne zaman çıkartabilirim?Teşekkürler.

kuşları korkutmadan kafes temizliğinizi seri bi şekilde yapabilirsiniz. yuvalığınız folluklu ise yedek bi folluk alın hızlı bi şekilde aktarma yapıp yeni folluğu yuvalığa koyun. eğer folluklu değilse yuvaya çok dokunmayın derim. her iki durumdada kafes temizliği yapılabilir sorun olacağını sanmıyorum.

Kafesten çok yuvalık pis aslında.Kafesi bi şekilde temizlerim ama yuvalık kötü gözüküyor.

Kafesten çok yuvalık pis aslında.Kafesi bi şekilde temizlerim ama yuvalık kötü gözüküyor.

yavrular belli bir olgunluğa ulaştıysa yuvalığıda temizleyebilirsin. kuşlarınızı iyi tanıyın neye nasıl tepki veriyorlar iyi öğrenin. stres önemli bir faktör.

Teşekkürler.Peki yavrular yuvadan ne zaman almam gerekiyor ya da kendileri mi çıkacaklar?

Teşekkürler.Peki yavrular yuvadan ne zaman almam gerekiyor ya da kendileri mi çıkacaklar?

ortalama 30-35 günlük olunca yuvadan atlama eylemi gösterirler. yavruların kendi kendine yem kırabilmesi lazım ayırmanız için. 30 günlük olunca her gün gözlemleyin. kendi başına beslenebiliyorsa, gagasına elinizi tuttuğunuzda hissedilir şekilde ısırabiliyorsa, kanat altı tüyleri tamamlandıysa, artık anne babadan ayırabilirsiniz.