Yemlikleri alt üst ediyor bu yavru neden acaba?

Ladybird

Meraklı Üye
Bu kuş çılgın resmen.Habire takla atıyor.Olmuyor yemliğin ayak basma yeriylr yemlik arasına girip sıkışıyor,olmuyor yemliğin içinde ters dönüyor ve son olarak girip yemliğe tavuk gibi eşeleyerek tüm yemi aşağı döküyor: ( Nedir bu kuşun olayı?Zaten yem yediğini görmüyorum hiç nasıl birşey anlamadım gitti.
 

Ekli dosyalar

 • IMG_0042.JPG
  IMG_0042.JPG
  1.1 MB · Görüntüleme: 31
 • IMG_0039.JPG
  IMG_0039.JPG
  1.1 MB · Görüntüleme: 31

Korhan KARAOREN

Süper Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
oyun oynuyor yavrucak.Kafesine halkali oyuncaklardan koyabilirsiniz.
 

Alican Lakos

Süper Üye
Benim aldığım erkek yavru da böyle hareketler yapıyordu ve aşırı hareketliydi bende onu ayrı bir yerde beslemekten vazgecip diğer kuşlarımın arasına koydum ondan sonra böyle şeyler yapmadı.Sanırım yalnız kafeste durmaya alışkın değil hatta yeni aldıysanız ve tek bakıyorsanız hemen kafesten çıkarmayın kafese alışmasını sağlayın ona sevgi gösterin ilgilenin zamanla düzelecektir.Çok kendini hırpalıyorsa yemliğin üst kapağını çıkarıp kafesin içine takabilirsiniz.Dal darı koymanız güzel olmuş benimki yem kırmayı bile beceremiyordu dal darı ile alıştı ve sizde de böyle bir durum olursa yavru yemi alın onların kabukları daha ince oluyor rahat kırabiliyor.Son olarak şu krakerleri önermiyorum.
 

Yusuf Kürşat AKKUŞ

Bilgili Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Kuş sıkılıyor dışarı çıkıp oyun oynamak istiyor
 

Ladybird

Meraklı Üye
Yavrular bunları yapar, normaldir. Akıllı yemlik kullanmanızı tavsiye ederim
Kuş sıkılıyor dışarı çıkıp oyun oynamak istiyor
Evet haklısınız bende bu dışarı salma işini soracaktım.Bu yavru dişiyle beraber 5 tane kuşumuz oldu.3haftadır evdeler.Daha hiç birini hiç salmadım.Birisi bir kez kaçmıştı ama duvarlara falan çarptı bende korktum sakatlanır ya da ölürler diye.Hepsi çok yabani ele gelmiyorlar hatta kafese birşey için elimi sokunca deli gibi çırpınıp kaçıyorlar. Eş olanlar çifthanenin bir bölmesinde ,diğerinde iki erkek yavru var.Dişi olan küçüğü erkeklerin tatafına atacağım ama ishal gibi şimdlik ayrı kafeste.
Şimdi yumurtlatmak istediklerimin salınmaması gerektiğini okumuştum.Ama diğerlerini nasıl alıştırmalıyım.Tek tek dışarı salarak mı?Ancak tek olmadıkları için elime gelip alışacaklarını hiç sanmıyorum.Ya da kafeslerine kendileri girip çıkmaya alışırlar mı?Sizler ne deesiniz bu konuda tavsiyeye ihyiyacım var.
 

Süleyman YERLİ

Bilgili Üye
Örnek olarak çağırma eğitimini anlatayım. Bir elinizde bir miktar aspur bulundurun ve parmağınızı şıklatarak ve/veya ismini söyleyerek dikkatini çekmeye çalışın. Bu arada parmağınızı tünek gibi yere paralel uzatın. İlk başlarda muhtemelen gelmeyecektir ve her parmak şıklatmanızda bir adım daha yaklaşarak yanına kadar gitmeniz gerekecektir. Hangi mesafeden olursa olsun, parmağınıza her çıkışında bir miktar aspur verin. Eğitim sırasında ortamda başka bir canlı olması, eğitimi sekteye uğratır. Birkaç gün yarımşar saatlik uğraş sonrasında hayatının sonuna kadar bu eğitimi almış olur.
 
Son düzenleme:
 • Beğen
Tepkiler: Kca

Ladybird

Meraklı Üye
Örnek olarak çağırma eğitimini anlatayım. Bir elinizde bir miktar aspur bulundurun ve parmağınızı şıklatarak ve/veya ismini söyleyerek dikkatini çekmeye çalışın. Bu arada parmağınızı tünek gibi yere paralel uzatın. İlk başlarda muhtemelen gelmeyecektir ve her parmak şıklatmanızda bir adım daha yaklaşarak yanına kadar gitmeniz gerekecektir. Hangi mesafeden olursa olsun, parmağınıza her çıkışında bir miktar aspur verin. Eğitim sırasında ortamda başka bir canlı olması, eğitimi sekteye uğratır. Birkaç gün yarınlar saatlik uğraş sonrasında hayatının sonuna kadar bu eğitimi almış olur.
Çok teşekkürler ilk fırsatta denemeye başlayalım o zaman.Diğerlerini baija odaya götüreyim.Gerçi o zamanda ciyak ciyak sesleniyorlar birbirlerine:/
 
Üst