Yigit Ö

Süper Üye
16 Ocak 2016
198
31
28
İzmir
www.youtube.com
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kedi
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Merhabalar 2 gün önce bu iki kuşu aldım aldığım yer güvenilir erkek dişiden daha ufaktı ve erkek çok değişik ve tatlıydı dün okulum için şehir dışına çıktım ailem erkek kuşun sabah ölü olduğunu söyledi herhangi bir kan hastalık belirtisi yoktu.
şimdi aynı kafesten yeni erkek kuş alacağım (büyük ihtimalle ölen erkeğin kardeşini)
sizce dişi ve erkek sağlam mı ? resimdeki erkek öldü ama kardeşini alacağım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

Mine bursa

Süper Üye
25 Eki 2019
159
47
28
49
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Başınız sağolsun. Neden öldüğünü bilemeyiz ki, belki aldığınızda hastaydı. Belki dişi kuş bir hastalığın taşıyıcısıdır. Acaba açlıktan mı öldü yemek yiyor muydu, su içiyor muydu. Bazende korkup kalp krizi geçirip ani ölümler oluyor.
Siz yeni kuşu aldığınızda hemen dişi ile aynı kafese koymayın. Bir süre ayrı kafeslerde dursunlar. Bu süre zarfında dişinin ve erkeğin dışkılarını gözlemleyin. Hastalık belirtisi olarak ilk dışkının durumu bilgi verir bize. Sonra hareketlerini gözlemleyin kabarma yada durgunluk var mı? diye. K
Kuş ortama alışıp yemeye ve su içmeye alışsın. 15 gün kadar sonra aynı kafese alın..

Yigit Ö

Süper Üye
16 Ocak 2016
198
31
28
İzmir
www.youtube.com
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kedi
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Başınız sağolsun. Neden öldüğünü bilemeyiz ki, belki aldığınızda hastaydı. Belki dişi kuş bir hastalığın taşıyıcısıdır. Acaba açlıktan mı öldü yemek yiyor muydu, su içiyor muydu. Bazende korkup kalp krizi geçirip ani ölümler oluyor.
Siz yeni kuşu aldığınızda hemen dişi ile aynı kafese koymayın. Bir süre ayrı kafeslerde dursunlar. Bu süre zarfında dişinin ve erkeğin dışkılarını gözlemleyin. Hastalık belirtisi olarak ilk dışkının durumu bilgi verir bize. Sonra hareketlerini gözlemleyin kabarma yada durgunluk var mı? diye. K
Kuş ortama alışıp yemeye ve su içmeye alışsın. 15 gün kadar sonra aynı kafese alın..
Çok sağolun yorumunuz için dişi sağlam gibi duruyor evde 2 kafesim var diğer kafeste 6 yıllık limonum var erkeği onun yanına koysam sıkıntı çıkar mı ? (limon çok sakin bir kuş)

Mine bursa

Süper Üye
25 Eki 2019
159
47
28
49
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Yok, Limonun yanına da koymayın. Eğer hastalık varsa ona da bulaşır. Ayrıca 6 yaşındaki kuşun psikolojisi de bozulur. Kafesini paylaşmak istemez.. Siz en iyisi 3. bir kafes alın, küçük basit bir kafes olsun.

Yigit Ö

Süper Üye
16 Ocak 2016
198
31
28
İzmir
www.youtube.com
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kedi
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Yok, Limonun yanına da koymayın. Eğer hastalık varsa ona da bulaşır. Ayrıca 6 yaşındaki kuşun psikolojisi de bozulur. Kafesini paylaşmak istemez.. Siz en iyisi 3. bir kafes alın, küçük basit bir kafes olsun.
tekrardan çok sağolun iyi günler :)

Yigit Ö

Süper Üye
16 Ocak 2016
198
31
28
İzmir
www.youtube.com
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kedi
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
yeni kuşu aldım hiç bu kadar ufak kuş beslememiştim yem kırıyor sanırım ama yinede dal darı ve yumurta maması ekledim kafese dişi ile herhangi bir kavga belirtisi görmedim sabaha kadar kontrol edecem ama