Karadeniz Pet

Yeni çiftim jumbo mu ?

zafersen

Meraklı Üye
.

Ekli dosyalar

• 20180427_172318.jpg
    20180427_172318.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 65
  • 20180427_180149.jpg
    20180427_180149.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 23648 Ekli dosyayı görüntüle 23648Ekli dosyayı görüntüle 23648 Ekli dosyayı görüntüle 23649 Ekli dosyayı görüntüle 23648 Ekli dosyayı görüntüle 23649 Ekli dosyayı görüntüle 23649 Ekli dosyayı görüntüle 23649 Merhaba arkadaşlar, bu çift bana hediye geldi. Sizce kuşlar jumbo mu en önemlisi sağlıklılar mı? Aldığım gibi kaynar suyla kafesini yıkadım bitlerden arınmaları için gerekli tedbirleri aldım. Suluk yemlik gibi aparatlarıb yenisini taktım. Üretici değilim ve birkaç ay önce ilk çiftimden yavru aldım. Annesi yerli baba bilezikli şov. Bu çifttr benim bilezikli kadar iri. Türleri aynı mı ? Sağlıklı görünüyorlar mı ?
Resimler görünmüyor

İkisi de show kırması gözlem altında tutun dışkılarını kontrol edin görünüşleri sağlıklı ancak bunu böyle netleştiremeyiz dışkısı ilk günler ishal gibi olabilir ama 3-4 günden fazla sürerse yazın anormal birşey görürseniz yazın sağlıkla besleyin inşaallah

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İkisi de show kırması gözlem altında tutun dışkılarını kontrol edin görünüşleri sağlıklı ancak bunu böyle netleştiremeyiz dışkısı ilk günler ishal gibi olabilir ama 3-4 günden fazla sürerse yazın anormal birşey görürseniz yazın sağlıkla besleyin inşaallah

Mutlaka haber ederim inşallah sağlıklı olurlar ilk sahibi mutemelen hiç ilgilenmemiş kafesleri vasat haldeydi. Yemleri bitliydi ancak bitler gece faal gündüz bile kaşınırlarken bugünkü kafes değişimi ve tedavi işleminden sonra şuan gece saat 1.30 huzurlular kaşınma yok. Beyaz kafes olmasına rağmen bitte görünmüyor çok şükür.

Mutlaka haber ederim inşallah sağlıklı olurlar ilk sahibi mutemelen hiç ilgilenmemiş kafesleri vasat haldeydi. Yemleri bitliydi ancak bitler gece faal gündüz bile kaşınırlarken bugünkü kafes değişimi ve tedavi işleminden sonra şuan gece saat 1.30 huzurlular kaşınma yok. Beyaz kafes olmasına rağmen bitte görünmüyor çok şükür.
İnşaallah dezenfekte ettiyseniz temizlenirler sirkeli suyla banyo yapsınlar banyoluk takın yada fısfıs ile üzerilerine sıkın özellikle kanat altlarına hatta gerekirse ense damlası kullanın vilmectin enselerine birer damla yeterli olur