Karadeniz Pet

yeni erkek muhabbet kuşu

ragazzi

Yeni Üye
merhaba,
1,5 yaşında dişi bir kuşum vardı, eş olması için yine 1,5 yaşında bir erkek kuş aldım aynı kafese koyduğumda erkek kaçıyor gibi bazen yanaşıp öpüşüyorlar gagalarını birbirlerine çarptırıyorlar bazen de dişi hafiften vuruyor gibi o zaman da erkek bağırıp kaçıyor. şuan ayrı kafeslerde tutuyorum. günde 1-2 saat aynı kafese koyup gözlemliyorum. bu davranışlardan ne anlamalıyım anlaşabilirler mi(daha 2 gün oldu) ya da anlaşmaları için ne yapabilirim. (dişi kuş evcil, insanlara geliyor, sert ısırmayı bilmiyor ya da sert ısırmıyor).

Henüz çok yeni. Birbirlerine alışmalarını bekleyin. Kavga etmiyorlarsa şu aşamada sorun yok.

Ayırmanıza gerek yok bir kaç gün erkeği izleyin sağlıklı olduğunu düşünüyorsanız yan yana bırakın ve artık dişi kuşunuzla ilgilenmeyin

Ayırmanıza gerek yok bir kaç gün erkeği izleyin sağlıklı olduğunu düşünüyorsanız yan yana bırakın ve artık dişi kuşunuzla ilgilenmeyin
erkek sağlıklı, şimdi aynı kafese koydum. erkek yemlikten yem yerken dişi gelip vuruyor yedirtmiyor. başka zaman da dişi erkeği kaşıyor, gagalarını değdiriyorlar fln. anlamadım valla anlaşıyorlar mı kavga mı ediyorlar. dişinin ne yapacağı belli olmuyor bir seviyor bir vuruyor, erkeğe nazaran çok hareketli.

erkek sağlıklı, şimdi aynı kafese koydum. erkek yemlikten yem yerken dişi gelip vuruyor yedirtmiyor. başka zaman da dişi erkeği kaşıyor, gagalarını değdiriyorlar fln. anlamadım valla anlaşıyorlar mı kavga mı ediyorlar. dişinin ne yapacağı belli olmuyor bir seviyor bir vuruyor, erkeğe nazaran çok hareketli.
3 günde anlaşma belli olmaz öyle ufak tefek dokunuşlar kavga değildir kendi hallerine bırakın bence anlaşmışlar

Geri