Karadeniz Pet

Yeşil İshal

bello

Yeni Üye
Merhaba kuşun1.5 aydır bu şekilde olan ishaliyle uğraşıyorum mintraverm kullandım önce sonrasında colimix ancak geçmedi ne yapmalıyım ayrıca malum yaz ayları gün içinde birkaç kez sprey sıkıyorum sıcakların etkilememesi için kusu bundan dolayı olabilir mi

Ekli dosyalar

• IMG_20220801_173703.jpg
    IMG_20220801_173703.jpg
    623.9 KB · Görüntüleme: 23
Uzun zaman olmuş ishal olalı.Zira kuşlar ishalden dolayı vücut direnci de düşecektir. Vitamin takviyesi yapın ve probiyotik kullanın.

Her sıkmayın fazla. 2 3 günde bir banyo verin yeter bir de entrobac probiyotik temin edin

öncelikle
kuşun ortamı nasıl?
klima veya ceryan var mı?
günlük kafes temizliği yapıyor musunuz?
Suluğuna içme suyumu koyuyorsunuz?
Tüneklerin temizliği nasıl?

İshalin çok nedeni var? Kendi açımdan önce nedeni bulmak daha önemli.

Merhaba

Öncelikle kuşunuz ishal değil. Sıcakların etkisi ile fazla su tükettiği için dışkısını sulu yapıyor. Bazen tamamen su şeklinde de yapabilir. Havalar malum çok sıcak bu sıcaklıklarda, kuşların vücut ısı artığı için dışkılama artar.
Her gün duş aldırmayın. Duş aldıklarında da kuşlar fazla sulu dışkı yaparlar. Yaz aylarında 2 - 3 günde bir duş aldırmak yeterlidir. Kış aylarında ise 25 derece ve üzeri sıcaklığı sağladığımız ortamda hafta da 1 veya 10 günde bir duş aldırmalıyız.

Merhaba

Öncelikle kuşunuz ishal değil. Sıcakların etkisi ile fazla su tükettiği için dışkısını sulu yapıyor. Bazen tamamen su şeklinde de yapabilir. Havalar malum çok sıcak bu sıcaklıklarda, kuşların vücut ısı artığı için dışkılama artar.
Her gün duş aldırmayın. Duş aldıklarında da kuşlar fazla sulu dışkı yaparlar. Yaz aylarında 2 - 3 günde bir duş aldırmak yeterlidir. Kış aylarında ise 25 derece ve üzeri sıcaklığı sağladığımız ortamda hafta da 1 veya 10 günde bir duş aldırmalıyız.
teşekkür ederim

öncelikle
kuşun ortamı nasıl?
klima veya ceryan var mı?
günlük kafes temizliği yapıyor musunuz?
Suluğuna içme suyumu koyuyorsunuz?
Tüneklerin temizliği nasıl?

İshalin çok nedeni var? Kendi açımdan önce nedeni bulmak daha önemli.
yazdıklarınızın hepsine dikkat ediyorum o kısımda bir sorun yok

Geri