Karadeniz Pet

Yulaf verilmesi...

Hulyaa

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaslar. Kuslarimi cogunlukla kanatlari acik sekilde goruyorum. Bende yulaf serinletir diye okudum. Kuscuya gittim fakat elinde kalmamis sonra markete girmistim ezilmis yulaf varmis. Aldim denyeyim dedim yemezlerse ben yerim :D az once az bisey bebe biskuvisi irmik galeta unu yumurta kabugu karisik kuru mamaya kattim gozlemledim geveliyolardi. Sakincasi olur mu acaba ezilmis yulafin. Olmazsa eger ne kadar zaman da ne kadar vermeliyim

Ve bir daha konu acmamak icin burdan sorayim. Tahminim dun 3. Yumurtasini vermis olmasi lazim kusumun ama bakmadim bu aksam bakicam kac yumurta var diye. Ve ilk yumurta 5 gunluk olmus olmasi lazim ici dolu mu diye isikla kontrol etsem belli olur mu?

Merhaba arkadaslar. Kuslarimi cogunlukla kanatlari acik sekilde goruyorum. Bende yulaf serinletir diye okudum. Kuscuya gittim fakat elinde kalmamis sonra markete girmistim ezilmis yulaf varmis. Aldim denyeyim dedim yemezlerse ben yerim :D az once az bisey bebe biskuvisi irmik galeta unu yumurta kabugu karisik kuru mamaya kattim gozlemledim geveliyolardi. Sakincasi olur mu acaba ezilmis yulafin. Olmazsa eger ne kadar zaman da ne kadar vermeliyim
Ezilmiş yulafın niye olsun da bebe bisküvisinde şeker var şeker zararlı değil mi

Ezilmiş yulafı ne kadar tükettiklerini anlamayabilirler. Normal iç yulafı ağızlarında gevelemekten çok hoşlanırlar. Bulabildiginizde iç yulaf alırsınız. Bu şekilde tüketmelerinin sakıncası olacağını sanmıyorum

5-6 gün içinde damarların oluşması lazım. Ayrıca yulafın serinletmesi bana şehir efsanesi gibi geliyor.

Yulaf bu sade bisey.

Ekli dosyalar

• 1531677863391492924086.jpg
    1531677863391492924086.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 13
Baska bir petshopdan alın. Nettende siparis verebilirsiniz.

Yumurtayi bu aksam mi kontrol etsem. Galiba yarin 4. Yumurtasini vericek (kirilan ilkiyle 5.Yumurtasi olacak ) hala arkasi sis gibi. Cok kararsiz kaldim. Daha ne kadar yumurtlar ilk kuluckasi.

Isarette koymamistim anlarda ilki gibi kiskanip kirar diye. Simdi hepsini kontrol etmem gerekecek. Dolu varsa bu ilk cikan olmali 5 gunluk olan. isaret koyayim bari de gun sayayim. :D hesaplarima gore ( cok sukurrrrr ) kurbana kadar kismetleri varsa yavrular cikacak 1 haftadan buyuk olacaklar :D bakacak kimseyi ayarlayamamistim en azindan yanimda goturebilecegim kafesi

Normal bir kalemle asla işaret koymayın mümkünse keçeli kalem olur, herhangi ucu sert olmayacak bir şeyle boyayabilirsiniz işaret numara vs.