Karadeniz Pet

Yumurta maması

Ahmet212

Yeni Üye
Kuşlarıma yumurta maması yaptım biraz fazla olduğu için buzdolabına koydum yumurta maması buzdolabında kaç gün kalabilir ?

Yaptığınız mamayı bir tabağa koyup üzerine streç film çekerek buzdolabında saklayabilirsiniz (en fazla 2 gün kalması şartıyla) fakat besin değeri düşer. Sahip olduğunuz kuş sayısına göre bir ölçü belirleyin ve daha sonraki yapacağınız mamaları o ölçüye göre hazırlayın böylelikle malzeme israfı etmeyip, tasarruf etmiş olursunuz.

Önemli Not: Yaptığınız mamayı sakın buzluk kısmına koymayın, buzluktan çıkarılan mamanın üzerindeki çözülen buzlar bakteri üremesine yol açar. Dolabın orta bölmesinde saklamanız kafidir.

Yaptığınız mamayı bir tabağa koyup üzerine streç film çekerek buzdolabında saklayabilirsiniz (en fazla 2 gün kalması şartıyla) fakat besin değeri düşer. Sahip olduğunuz kuş sayısına göre bir ölçü belirleyin ve daha sonraki yapacağınız mamaları o ölçüye göre hazırlayın böylelikle malzeme israfı etmeyip, tasarruf etmiş olursunuz.

Önemli Not: Yaptığınız mamayı sakın buzluk kısmına koymayın, buzluktan çıkarılan mamanın üzerindeki çözülen buzlar bakteri üremesine yol açar. Dolabın orta bölmesinde saklamanız kafidir.
Ne yani dolaptaki mamayı iki gün sonra dokeyim mi?

beyfendi yumurta mamasi yapildiginda tuketilmeli. en gec 1-2 saat icinde tuketilir.

Ne yani dolaptaki mamayı iki gün sonra dokeyim mi?

Evet 2 gün sonra dökmeniz gerekiyor. Ben size bu yöntemi yaptığınız mamadan fazlaca arttığını söylediğiniz için bir defaya mahsus yapmanız için söyledim, yumurtanın besin değeri oda sıcaklığında 3 saatte buz dolabında ise 8 saatte kaybolur ve zamanla üzerinde bakteriler üremeye başlar. Önceden de söylediğim gibi kendinize bir ölçü belirleyin ve yaptığınız mamaları o ölçüye göre hazırlayın.

Geri