Yumurta Sıkışması mı?

Alen

Yeni Üye
Bunlar çipetpet ama lezzetli çiipetpet değil.
 
Son düzenleme:

Alen

Yeni Üye
cibili cibili şak şak şak
 
Son düzenleme:

#Başak

Meraklı Üye
Zeytinyagini verirken o şiş yeri bastirmamaya özen gösterin, yumurta içinde kirilirsa hiç iyi olmaz:(Benim kuşum o yüzden ölmüştü.
 

#Başak

Meraklı Üye
İnşallah en kisa zamanda iyileşir. Siz eminim ki ona en iyi şekilde bakiyorsunuzdur. Umarim sagligina kavuşur:)
 

Alen

Yeni Üye
cirling cirlig pırrr cak cak
 
Son düzenleme:

Kamen

Bilgili Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Benim bir kuşumda uzun bir müddet böyle idi.
İnsanı şüphede bırakıyordu ur mu yoksa yumurta mı diye.
Aylar sonra yumurtladı ve şimdi sağlığı gayet iyi.
Tabi kuşçu elle ve gözle muayene etmiş tecrübesi de var o daha iyi bilir.
 

Kamen

Bilgili Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
İyi olmasına sevindim. Ama içinde aylarca yumurta taşıyacak hali yoktur sanırım, ur ya da her neyse iyileşmiş, ondan sonra yumurtlamıştır. :)

Kuşçu %90 yumurta olmadığını söyledi. Çok içerilerde bir şey daha var kuş onu dışarı itmek istiyor, ona da bakarım ama kuşun dayanamayıp ölme ihtimali var deyince ben de vazgeçtim. Bir süre yağlanma tedavisi uygulayacağım şimdi.
valla benimki de çiftleşme başladıktan sonra oldu uzun süre dediğim gibi süphede bıraktı sonra yumurtladı.
Bir gözlemle bakalım netice nereye varacak.
 

Ahmed Demir

Bilgili Üye
Benim kuşun şişliği de çiftleşmeye başladıktan sonra oldu. Şu an eşi ile ayırdım. Gözlemliyorum, limon suyu, sirke vs başlayacağım, bakalım neler olacak.
Kuslari bosu bosuna ayirmayin birakin kendi hallerine kus kulucka yapicak cok aceleci gordum sizi boyle ancak iskence yapmis olursunuz
 

Ahmed Demir

Bilgili Üye
Kuş hasta iken, çiftleşmeyi bırakmışken, yağlanmışken, uçması gerekiyorken kuşu kuluçkaya zorlamanın asıl işkence olacağını düşünüyorum.

Niye aceleci olmayayım, uzman değilim, ne olduğunu kavramaya çalışıyorum, geç kalayım da kuş gözümün önünde ölsün mü? Bir çok yumurta sıkışması vakasında sıkışan ikinci yumurtanın kuşu öldürdüğünü okudum. Bunun için aceleci davranmam sanıyorum çok normal.

Anladığım kadarı ile hiçbir şey yapmamamı öneriyorsunuz. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Niyetim sizinle tartismak degil fevri davraniyorsunuz kus sizin sizin karariniz ben fikrimi soyledim uzun zamandir yorum yapmadim farkindaysaniz cunku bu sekilde tepki vereceginizi bildigim icin kusu goturdunuz ici cikana kadar yumurta varmi diye kontrol etti uretici veya her neyse arkadas yazik oldu kusun dengesini altust ettiniz bu isin en onemli noktasi sabirdir kanatlilarda yumurta yapmadan once popo buyumesi yumusamasi olur soyledigim gibi sabir bu isin puf noktasi bundan sonrada konularinizda yorum yapmiycamdan emin olabilirsiniz iyi aksamlar acil sifalar
 

Alen

Yeni Üye
cibili cibili kış kış şak şak şak
 
Son düzenleme:
Üst