Karadeniz Pet

Yumurtadaki Embriyo ölü mü?

Furkan1

Yeni Üye
Merhaba ele alışık cift kuşlarım 2 sene sonra ilk defa yumurta yaptilar yani disi kusumun da erkek kusumun da ilk kuluckasiydi ve 4 yumurta yaptılar
İlk 3 yumurta kesin boş son yumurtaysa doluydu ve bugun dolu olan son yumurtanin 18.günü ama dişi kuşum hic yuvaliktan cikmamasina ragmen cok guzel yatmasina ragmen yumurtanin bozulmus olacagini düşünüyorum sizce de bozulmuş mu (ilk yumurtadan itibaren 25 26 gundur Kuluckada yatiyor)
Eger bozulmuşsa boş ve bozuk yumurtayı nasıl almaliyim kuş şoka girer mi?
495e20ee74ebccfbc93c3e7f44e476db.jpg

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yoruldu baya ama 2 3 gun daha bekleyelim belki bir gelisme olur o kadar bekledik sonuçta[emoji18]

Bugun 21.gün saat 7'de yuvadan sesler duydum ve sabah 11'de yuvayi açtığımda yavru kuş yumurtadan çıkmıştı çok şükür.Annesi 4 saat boyunca beslememis kursagi boştu ilk kuluckasi yani ilk yavrusu bir sıkıntı olabilir mi?

Bugun 21.gün saat 7'de yuvadan sesler duydum ve sabah 11'de yuvayi açtığımda yavru kuş yumurtadan çıkmıştı çok şükür.Annesi 4 saat boyunca beslememis kursagi boştu ilk kuluckasi yani ilk yavrusu bir sıkıntı olabilir mi?

Bir süre daha gözlemleyin, beslemezse siz elle beslersiniz. İlk kuluçkalarda olabiliyor böyle şeyler.

Tekrar merhaba annesi güzelce beslemis yavrusunu ancak iki sorum var
1-Anne dişarı çıktığında alt tuylerinde baya dökülme oldugunu farkettim yumurtalara yatmaktan. 2 gunluk bir yavru ve 3 bos yumurta var bos yumurtalari ne zaman almaliyim?

Tekrar merhaba annesi güzelce beslemis yavrusunu ancak iki sorum var
1-Anne dişarı çıktığında alt tuylerinde baya dökülme oldugunu farkettim yumurtalara yatmaktan. 2 gunluk bir yavru ve 3 bos yumurta var bos yumurtalari ne zaman almaliyim?

Tüyleri dökülür normal olarak, çok sıkıntı değil.
Boş yumurtaları her gün 1 tane olacak şekilde alabilirsiniz.