Yumurtalar çıkmıyor

TommyVercetti

Yeni Üye
Arkadaşlar çift hint bülbülüm var 3 tane yumurta yapmışlardı bugün 16 cı gün daha yumurtalar çıkmadı anneleri hayla oturuyor üzerlerinde alıp bakmadım bende sizce gecikme olması normal mi?
 

FındıkBaba

Bilgili Üye
Merhaba. Bildiğim kadarıyla zebra ispinozu yavruları yumurtadan 15 gün içerisinde çıkıyor. Yumurtaların boş olma ihtimali yüksek ama emin olmak için birkaç gün daha bekleyin.
 

FındıkBaba

Bilgili Üye

ömer1806

Yeni Üye
Yumurtaları ışık ile kontrol edin boş ise sıvı su şeklinde gözükür dolu ise damarlı bi yapıda gözükür anlarsınız yumurta kontrolü videosu var internettealın 15-20 güne kadar tekrar yumurtlarlar 2 şer gün ara ile yumurtluyorlar genelde son yumurtadan sonra üzerine yatmaya başladığı zaman 5-6 gün sonra ışık ile kontrol edin yumurtaları yuva asılı durduğu zaman sürekli yumurtluyorlar hatta yuva olmasada kafese yumurtluyorlar. Bir çift almıştım 3 ayda iki seferde 4+5 şeklinde 9 yumurta yaptılar her kuluçkada 1 i öldü son çıkanlar küçük olduğu için ölebiliyor yuvada bebe bisküvisi ile yapılan yumurta mamasına bayılıyorlar yavru çıkınca 2 günde bir mama verilmeli yavrular doymak bilmiyor
 

Benzer konular

Üst