Karadeniz Pet

Yumurtlamayı bırakan kuşlar !

Yusyuyuvarlak

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar , geçen yaz dönemi bu kuşları üreticiden almıştım . Aldığım da yavrular yuvadan yeni çıkmıştı . Eve getirdiğim de yaklaşık 4 - 5 ay bende durdular fakat bir kere bile değil yumurtlamak yuvaya bile girmedi dişi . Daha sonra şehir dısına çıkacağım zaman tekrar kuşçuya verdim bir süre kalması işin tekrar yumurtladılar bir ağız yavru verip 2 . Ci yumurtlamasında eve getirdim . Eve getirdiğim de 2 yumurta vardı 3. Yumurtayı da yapıp tamamen yuvalıktan koptular . Ne yumurtalara yattılar ne de yuvaya girdiler . Şu an beklemedeyim neden böyle oluyor anlamadım . Üstelik o kadar bakımsızdılar ki Kuşçu da o kadar kötü bir ortamda sürekli yumurtluyorlar ama evde her türlü ortamı ve takviyeyi sağladığım halde olmuyor maalesef . Önerileriniz nelerdir ? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Benzer durumu yaşıyorum bende resim eklemek için internetten resim yukleme sitesine girip upload edin linki paylasın.

Bir çok çift besleyip yavru aldım fakat bu çiftim çok agresif bu konuda . Normalde pvc kafeste kullanıyorum fakat şimdi kafes değişikliği de yapamıyorum . Tamamen ters tepecek diye beklemedeyim ne yapacağımı bilemedim

Kuşcu daki ortama alışık kuşlar demekki ses gürültü yem mama alışkanlıkları orda oturmuş. Orda rahat ediyorlar.

Bende pvc kafes kullanıyorum 3 takım kuşum var 2 çiiftimden yavru alabildim ama bir çifti den hiç bir şekilde hareket yok. Pvc kafes beğwnmiyorlar diye üretim kafesi aldım yuvalıklarını yeniledim ama 1 senedir yuvalığa koydum dal darıya yemek dışında yuvalığa ilgileri yok eşleşme yok

Peki ne yapabilirim bu durumda
Çok bağlı değilsen kuşlara yumurtladıkları yere ver. Ben uzun zaman 1 sene olmuştur bekledim olmayınca olmuyor. Bende bir üretici arkadaşa vermeyi planlıyorum. Bazı kuşlar gelir gelmez ortama ayak uyduruyorlar. Aynı yem aynı kızıştırıcılar aynı su 3 takım 2 yuurtluyor eşleşiyor 1 tanesinin umrunda bile değil. Kavga bile etmeden gaga çekişip birbirlerini kaşıyıp takılıyorlar.

Peki ne yapabilirim bu durumda
Çok bağlı değilsen kuşlara yumurtladıkları yere ver, yavrularından yada başka yavrulu bir takım al. Ben uzun zaman 1 sene olmuştur bekledim olmayınca olmuyor. Bende bir üretici arkadaşa vermeyi planlıyorum. Bazı kuşlar gelir gelmez ortama ayak uyduruyorlar. Aynı yem aynı kızıştırıcılar aynı su 3 takım 2 yuurtluyor eşleşiyor 1 tanesinin umrunda bile değil. Kavga bile etmeden gaga çekişip birbirlerini kaşıyıp takılıyorlar.

İşin Aslı vermek istemiyorum sonuna kadar şansımı denemek istiyorum ama olmayacak sanırım

İşin Aslı vermek istemiyorum sonuna kadar şansımı denemek istiyorum ama olmayacak sanırım