cey

Profesyonel
14 Eyl 2018
494
125
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Arkadaşlar şu an dişinin gördüğüm kadarıyla 2 yumurtası var ve 1 2 kez yuvalıktan çıkıyor neredeyse o çıktığı anda da erkek hemen ciftlesmek istiyor ama disi kaçıp geri yuvaliga giriyor erkek de garibim hemen pesinden gidiyor
normalde yumurtladikca surekli çiftleşmesi gerekmiyor mu disi neden kabul etmiyor ??(galiba çoğu boş çıkacak zaten dişinin ilk yumurtası bu yeni 1 yaşına girdi)

Ahmet ASLAN

Moderatör
Yönetici
7 Mar 2019
637
297
63
33
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Sizin görmediğiniz zamanlarda da çiftleşme oluyordur. İlk kuluçka biraz acemilik olabilir ama bütün yumurtalarda boş çıkmaz takip edin ilk yumurta ne zaman geldi ?

cey

Profesyonel
14 Eyl 2018
494
125
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Sizin görmediğiniz zamanlarda da çiftleşme oluyordur. İlk kuluçka biraz acemilik olabilir ama bütün yumurtalarda boş çıkmaz takip edin ilk yumurta ne zaman geldi ?
Hocam ben rahatsız etmeyim derken çok boşlamışım ya :) karnının şişliğini bi 5 gün önce falan gördüm dedim ki daha var ohoo sonra bugün meraktan çatlayacaktım zaten bi yumurta yuvarlanma sesi duydum dayanamadım baktım 2 yumurta vardı o da gördüğüm kadarıyla (!) disi bagirinca hemen kapattim cunku

Son düzenleme:

cey

Profesyonel
14 Eyl 2018
494
125
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Hocam bi de her yerde 2 3 dakika surmeli ciftlesme diyorlardi ama bizimkilerin 30 saniyeyi bile gecmiyordu acikcasi hic beklemiyordum yani ama olabilir ben yokken ciftlesiyor olabilirler tabii

cey

Profesyonel
14 Eyl 2018
494
125
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Tamam çok sağolun bi kaç gün sonra fenerle bakayım mı

mkusu18

Süper Üye
7 Ağu 2019
136
57
28
İstanbul
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Sultan P.
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Hocam bi de her yerde 2 3 dakika surmeli ciftlesme diyorlardi ama bizimkilerin 30 saniyeyi bile gecmiyordu acikcasi hic beklemiyordum yani ama olabilir ben yokken ciftlesiyor olabilirler tabii
30 saniye yeterli süre, sizin görmediğiniz esnada da çiftleşme gerçekleşiyordur. Dişi kuş 1-2 gün ara ile yumurtlayabilir.

• Beğen
Tepkiler: cey

Levent ACAR

Moderatör
Yönetici
8 Ara 2013
16,207
1,041
113
45
İstanbul / Maltepe / Bağlarbaşı / inönü / 69
folluktanal.com
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya, Kedi
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri

cey

Profesyonel
14 Eyl 2018
494
125
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Sabah çiftleştiklerini gördüm 1 dakika kadar ilk iki yumurtadan hic umitli degilim ama insallah 3. dolu olur

cey

Profesyonel
14 Eyl 2018
494
125
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
3.yumurta da geldi :)

Levent ACAR

Moderatör
Yönetici
8 Ara 2013
16,207
1,041
113
45
folluktanal.com
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya, Kedi
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri

cey

Profesyonel
14 Eyl 2018
494
125
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Hocamm arkadaşım soruyor da o ilk gün dayanamayıp fenerle bakmış yunurtaya bölgesel bi sarılık varmış evet bu boş kesin bundan yavru oluşmaz mı dersiniz yoksa 6-7. günde bu durum değişebilir damarlanabilir mi ??? @Levent ACAR

Levent ACAR

Moderatör
Yönetici
8 Ara 2013
16,207
1,041
113
45
folluktanal.com
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya, Kedi
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Muhabbet kuşu yumurtaların da içi aynı tavuklarda olduğu gibi 3 bölümden oluşur. Ak, sarı, hava boşluğu. Yumurta dolu yada boş ilk günden anlamak pek mümkün değil. Sonuçta boş yumurtanın da sarısı oluyor. Sadece döllenmemiş. ikinci gün yumurtanın sarısı büzüşüp ufalıyor. Tecrübe edinince anlaşılabilir. Üçüncü gün ise çok ince damarlanma başlar. 5. günde damarlanma çok kolay görünür ve kalp atışı fark edilebilir.

Not: Yukarıdaki açıklamadaki günler ilk iki yumurtanın gelişi değil, kuşun yatmaya başladıktan sonraki günlerdir. Bazen kuşlar ilk yumurtadan itibaren yatabilir. Bazen yuvalıkta durmasına rağmen yatmaz, yumurtayı ısıtmaz.

cey

Profesyonel
14 Eyl 2018
494
125
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Muhabbet kuşu yumurtaların da içi aynı tavuklarda olduğu gibi 3 bölümden oluşur. Ak, sarı, hava boşluğu. Yumurta dolu yada boş ilk günden anlamak pek mümkün değil. Sonuçta boş yumurtanın da sarısı oluyor. Sadece döllenmemiş. ikinci gün yumurtanın sarısı büzüşüp ufalıyor. Tecrübe edinince anlaşılabilir. Üçüncü gün ise çok ince damarlanma başlar. 5. günde damarlanma çok kolay görünür ve kalp atışı fark edilebilir.

Not: Yukarıdaki açıklamadaki günler ilk iki yumurtanın gelişi değil, kuşun yatmaya başladıktan sonraki günlerdir. Bazen kuşlar ilk yumurtadan itibaren yatabilir. Bazen yuvalıkta durmasına rağmen yatmaz, yumurtayı ısıtmaz.
Çok güzel açıklamışsınız sağ olunn :)

cey

Profesyonel
14 Eyl 2018
494
125
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Hocam bugün anne yuvalıkta değilken dayanamayıp baktım 4.yü yapmamış ama karnı dolu gibi onu da bugün yarın yapar sanırım bi yumurtasına dokundum sıcaktı yani üzerlerine yatıyor bu iyi haber ama inşallah doludur 1 tane bile olsa :) Kontrole 2 gün kaldı... @Levent ACAR