Karadeniz Pet

yuvalığı gagalıyolar yardım lütfen

paşasultan

Yeni Üye
kuşlarım eş sürekli birbirini kaşıyolar ve yem kuşuyolar bi süredir yuvalığın dış kısmını gagalıyolar bildiğiniz kazımışlar lakin yuvalığa girme yok sizce ne yapmalıyım. sürekli kur yapıyolar çifteşme yok dişide erkekte kızışmış durumda erkek tüyden yeni çıktı yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum

Muhtemelen Vitamin veya mineraleksikliği var kuşlarda. 2 gün Özellikle D vitamini ve Demir içeren multi vitamin kullanın. İki günün sonunda 2-3 Gün boyunca sularına asidini alarak Maden suyu katın yarı oranda.

Muhtemelen Vitamin veya mineraleksikliği var kuşlarda. 2 gün Özellikle D vitamini ve Demir içeren multi vitamin kullanın. İki günün sonunda 2-3 Gün boyunca sularına asidini alarak Maden suyu katın yarı oranda.
Avi-vit veriyorum zaten 3 günde 1 dediğniz gibide yapıcam bu vitamini vermem yeterli olurmu sodayıd yaparım 2 gün sonra

IMG_1422.JPG

Yuvaligi disardan kemirir bakar kontrol eder daha sonra icine girip kemirmeye baslar hazirlar yuvayi adim adim gidiyosunuz beklemeye devam

Yumurta mamasi verebilirsiniz gaga tasi kalamar kemigi vardir herhalde kafes yuksekte konumu yeri sabit olsun rahatsiz edilmemeleri gerekiyor vitamin veriyormussunuz beklemede kalin artik

Avi-vit veriyorum zaten 3 günde 1 dediğniz gibide yapıcam bu vitamini vermem yeterli olurmu sodayıd yaparım 2 gün sonra
Avivid veriyorsan vitamin eksikliği değil de mineral eksikliğidir. Mesajı okur okumaz sularına yarı oranda asidi gitmiş maden suyu koyun ve eğer çok soğuk değilse bulunduğunuz şehir günde 20 dk kadar balkonda direkt güneş ışığına koyun öğle saatlerinde buna imkan yoksa eczanede deyvit 3 damlasını alıp ağzlarına bir damla damlatın

maden suyunu yapıcam yarın sabah çok soğuk olmuyo ama hava kapalı güneş yok

En kolay nasıl damlatabileceksen öyle damlat. Fiyat 5 Tl civarıdır. İlacın geri kalanını çocuğunuz varsa günde 3-4 damla içsin hatta siz de içebilirsiniz.

normalde güneşe çıkartıyorum ama havalar kapalı diye 1 haftadır böyleler ama şu an yapmayı kestiler daha çok yem kusma ve kaşıma yapıyolar

kuş kumu var dimi hocam birde kömürde kullanın diyorlar ama belki kusma ile ilgilidir diye düşündüm.

Geri