petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

1,5 Aylık Kuş Tüy Gelişimi Normal mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Byaslan tarafından 13 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Byaslan

Byaslan New Member

Beğenileri:
    0
    Kuş satışı yapmakta olan bir arkadaşım resim de yer alan 2 yavruyu sağ olsun bana hediye etti.Kuşlar 1,5 aylık 2 kuşta aynı gün doğum yapmış fakat bir tanesinin tüy gelişimi biraz sıkıntılı gibi.Hem kanat hem kuyruk, hemde kafa altı tüyleri epey eksik.Bu durumu sorduğumda annesinin yolduğunu söyledi. Sarı olan gayet iyi durumda fakat diğer kuşun tüy gelişimini nasıl yapabiliriz yardımcı olabilirseniz sevinirim.

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Fransiz tuy dokumu hastasi cok net maalesef bende iki tane fransiz tuy dokumlu kusa baktigimdan biliyorum

3. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Annesi yolduysa cikar elbet ama yolmadiysa hastadir..

4. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Ayrica sari olaninda kanat tuylerinde eksiklikler var ucabiliyomu ki

5. Byaslan

Byaslan New Member

Beğenileri:
    0
    Şimdi inceledim bu konu ile ilgili başlıkları net bir tedavi yöntemi yokmuş sanırım.İnşallah yine annesi yolduğu için çıkmıyordur.

Cevaplar için teşekkür ederim henüz uçamıyorlar kanat çırpıp uçmaya çalıştıklarını gözlemliyorum fakat dışarı çıkardığımda dahi sadece hızlı hızlı hareket etmeyi tercih ediyor.

6. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Bence hasta baktigim kuslardan cok farkli durmuyo ikiside ama ben tedavi ettim burda bi bey paylasmisti tedavisini bi yavrumda ise yaramadi cok ilerlemisti digerini iyilestirdim bence ikiside hasta ama tabi daha bilgili kisiler yazarsa onlari da dinlersiniz

7. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Tuylerinin dokuldugu yerlerde iki kusunda kanlanma varmi yada dokulen tuylerinin ucunda

8. Byaslan

Byaslan New Member

Beğenileri:
    0
    Hiçbir kanlanma yok sık sık dökülmüyor da sadece ani hareket ettiğinde döküldüğünü gördüm ama genel olarak geldiği günden beri kuşun tüyü eksik.

9. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Ne zamandir sizle

10. Byaslan

Byaslan New Member

Beğenileri:
    0
    yaklaşık 25 gündür bizimle.

11. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Anladim biraz daha zaman verin biotin takviyesi yapin aminosol gibi iyi vitaminler kullanabilirsiniz

Sayfayı Paylaş