Karadeniz Pet

1 YUMURTADAN SONRA DEVAMI GELMEDİ...

OZAN ÖZCAN

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar iyi günler kolay gelsin. muhabbet kuşlarım 1,5 ay önce toplamda 3 yumurta yaptı fakat hiçbirinden yavru çıkmadı. şimdi tekrar 1 yumurta geldi ama bu sefer de devamı gelmedi yaklaşık 3 haftadır ne anne kuluçkaya yattı nede başka yumurta geldi.acaba sorun nerde ? yardımcı olursanız çok sevinirim ayrıca herkesin geçmiş bayramı kutlu mübarek olsun.

merhaba dolleme olmamıs anladıgım kadarıyla ,kuşlar kaç aylık yada yaşında ? daha önce yavru aldınız mı acemi olabılırler

öncelikle cevap verdiğin için çok teşekkür ederim Koray bey.kuşlarım 1-1,5 yaşını geçkin - kuşlarımı satın aldığım yerin söylediğine göre - ama zaten 7-8 aydır benim yanımdalar.daha önce hiç yavru çıkarmadılar.ilk kez yaklaşık olarak 2 ay önce 3 yumurtası oldu sürekli kuluçkaya anne kuş yatıyordu ama yaklaşık olarak 1 ay yattı ve hiçbir yumurtadan yavru alamadım ve bende en sonunda yumurtaları aldım yuvadan.bunun akabinde 1 ay sonra tekrar 1 tane yumurta yaptı başka da yapmadı vede hiç kulu.kaya yatmadı.bende yumurtayı dün aldım.bu neden olabilir.bence de erkek döllemiyor ve anne de bunu bilerek mi yatmıyor kuluçkaya.ne yapmamı önerirsiniz? erkek çok uyuşuk duruyor. erkek kuşu mu değiştireyim ne dersiniz?

Eyer tek yumurta attı ise kızgınlık yumurtasıdır. önceki 3 yumurta attığındada ilk çifleşmede acelilik olabiliyor döllenmiyor dişi boş yumurta atıyor veya kalsiyum protein eksikliğinden kaynaklanıyor. Siz düzenli bakım la katkılarda bulunun gereğini onlar yapacaktır. Sağlıcakla

Bence rahatsız edilmişler o yumurtayı alıp atın inşaallah yeni kuluçka başlar

evet arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim.yumurtayı yuvadan aldım attım.peki şimdi önerebileceğiniz bir yem felan vs var mı.ne yapmam gerek. kalsiyum veya protein eksikliği var ise şayet ne gibi gıdalar yemler vermem doğru olur.

Kalsiyum eksikliği için; kafesinde kalamar kemiği şart , olduğu halde tüketmiyorsa mamasına toz haline getirip ve yumurta kabuğu ile beraber katın. Haftada 2 gün vitamin takviyesinde bulunun. kuluçka hazırlama döneminde haftada 3 gün mama verin çiftleşme sonrası 2 e düşrebilirsiniz. Yem olarak meyvesiz sade yemlerden alın kapalı paket markası pek önemli değil illa marka isterseniz, bone-quick-versele laga-cede vs...

kahramankoroglu çok teşekkür ederim kardeşim çok saolasın.peki yumurtayı dün aldım .tekrar yumurtlama olasılığı nedir?

Tekrar yumurtlar tabiki de. Yumurta çıktıktan 10 gün sonra ışık yardımı ile içine bakın döllenmiş mi kontrol edin

Geri