petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

10 yaşındaki kuşum :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emire Yıldız tarafından 16 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Emire Yıldız

Emire Yıldız New Member

Beğenileri:
    0

Yorumlarınızı bekliyorum. 10 yıldır ishal olmadı, şu an da bir problemi yok. Sadece ceryandan kaynaklanan bir burun akıntısı oluyor. Onu da çözdüm sayılır. 2005'ten beri bizimle... :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:59 -->-> Daha önceki mesaj 14:49 --

Uzun yaşamasını çok su içmesine, hiç ishal olmamasına ve günlük kafes bakımına bağlıyorum. Kafesini her gün temizliyorum, suyu hiçbir zaman 2 günden fazla durmadı. Hep yenisini koyuyorum. Sürekli marul ve havuç yediriyorum, çok seviyor ama hiç ishal olmuyor ki bu yüzden korkmadan yedirebiliyorum. :) Önceden her gün uçururdum, son 1 yılda haftada 1 uçuruyorum. Burun akıntısı dışında hiçbir problemi yok. Keyfi yerinde.

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Maşallah kuşunuza, böyle resim paylaşırsanız kuşunuza nazar değdirirsiniz. Gene de siz bilirsiniz, iyi forumlar..

3. Emire Yıldız

Emire Yıldız New Member

Beğenileri:
    0
    Daha önce arkadaşlar, paylaş dedi diye paylaştım. :) Nazar değmez inşallah. :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:13 -->-> Daha önceki mesaj 15:04 --

İki kuşum vardı. 2005'te ikisini aldım. Eşi 2009'da öldü. Bu kuşum ise 2009'dan beri tek yaşıyor. Aynasını çok seviyor, hep aynasının karşısında durup onunla konuşuyor. Aynanın tek dezavantajı, arada ona yem yedirmeye çalışması ama yıllardır sorun olmadı. Kursak iltihabı filan olmadı. Bu yüzden onu üzmemek için aynayı çıkarmıyorum. :) Aynayı çıkarınca çok sinirleniyor. :D

4. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Maşallah uzun ömürler versin

5. Emire Yıldız

Emire Yıldız New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler... Onu ömrünün son gününe kadar yaşatmak için elimden geleni yapıyorum. :) 15 yıla kadar ömürleri olduğu söyleniyor, bu yüzden en az 4-5 yıl daha benimle olmasını isterim. Ya da en azından 2-3 yıl...

6. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Aynen atılıma katılıyorum ben paylaştım nazar değdi. Biri sakat kaldı biri öldü onun için dikkat ediniz.

7. Emire Yıldız

Emire Yıldız New Member

Beğenileri:
    0
    Geçen yıl da paylaşmıştım aslında resmini, bir sorun olmadı. İnsanın kalbi temiz olduktan sonra bence nazar değmez. Öyle olduğunu umuyorum. :) Sizin için üzüldüm ama.

8. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    Tebrikler, 10 yıl dile kolay.Daha uzun ömürler dilerim.

9. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    maşallah benimde 8 yıl baktığım tahminene 9 yaşındaki kuşum felçten ölmüştü.keşke daha uzun süre yaşasalar.bedenleri çok hassas

10. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    en saglıklı kus yesil sarı kuslardır zaten saglıklı yasar ıns

11. nazım yiğit karaoğlu

maşallah nice saglıklı yaşlara

12. İlker ve Duygu

Maşallah bence sizin payınız büyük, çok iyi bakıyosunuz kuşunuza, Allah nazarlardan korusun. ismi ne bu arada?

13. Ezgi Yılmaz

Ezgi Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Kafesin boyalarini hep yemiş ama annesi :) maşallah kusunuza

14. Emire Yıldız

Emire Yıldız New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim. Fıstık adı... :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:49 -->-> Daha önceki mesaj 12:46 --

Ablası desek daha doğru olur. :D Ben 21 yaşındayım, o da en az 10 yaşında :D Aldığımda yavru değildi. Muhtemelen 1-2 yaşındaydı. 2005'ten 2014'e... Bu yüzden en az 10 yaşında olmalı. Belki de 12-13... Teşekkür ederim. Kafes 10 yıllık kafes... Ara sıra kaynar suyla filan yıkarım, o yüzden boyaları çıkmış olabilir. :D Kafesine alıştı diye değiştirmek istemedim. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:50 -->-> Daha önceki mesaj 12:49 --

Ablası desek daha doğru olur. Ben 21 yaşındayım, o da en az 10 yaşında Aldığımda yavru değildi. Muhtemelen 1-2 yaşındaydı. 2005'ten 2014'e... Bu yüzden en az 10 yaşında olmalı. Belki de 12-13... Teşekkür ederim. Kafes 10 yıllık kafes... Ara sıra kaynar suyla filan yıkarım, o yüzden boyaları çıkmış olabilir. Kafesine alıştı diye değiştirmek istemedim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:53 -->-> Daha önceki mesaj 12:50 --

Günlük bakım yapıyorum. Her gün yemini üflerim, suyunu değiştiririm. Haftada 2-3 kez marul ve havuç yediririm. Kafesini ayda bir filan sıcak suyla yıkarım. Ara sıra yemliklerini de kaynar suyla yıkarım. Aynasını her gün çıkarıp her gün yıkıyorum, kurulayıp koyuyorum. Bence ishal olmaması büyük bir avantaj... 10 yıldır 1 kere bile ishal olmadı. Çok su içiyor, ondan olabilir. :)

15. Yusuf Yılmaz

Maşallah daha uzun ömürler

16. İsmail YILDIRIM

Beğenileri:
    0
    Maşallah Allah uzun ömürler versin. Ben 12 yıl yaşatmayı başardım

17. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Maşallah. Kuşunuzu madem ki bu kadar seviyorsunuz o kafes size yakışmıyor.

18. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75

Sayfayı Paylaş