Karadeniz Pet

10 yaşındaki kuşum :)

Fındık - Fıstık

Meraklı Üye
aPoyOg.jpg

Yorumlarınızı bekliyorum. 10 yıldır ishal olmadı, şu an da bir problemi yok. Sadece ceryandan kaynaklanan bir burun akıntısı oluyor. Onu da çözdüm sayılır. 2005'ten beri bizimle... :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:59 -->-> Daha önceki mesaj 14:49 --

Uzun yaşamasını çok su içmesine, hiç ishal olmamasına ve günlük kafes bakımına bağlıyorum. Kafesini her gün temizliyorum, suyu hiçbir zaman 2 günden fazla durmadı. Hep yenisini koyuyorum. Sürekli marul ve havuç yediriyorum, çok seviyor ama hiç ishal olmuyor ki bu yüzden korkmadan yedirebiliyorum. :) Önceden her gün uçururdum, son 1 yılda haftada 1 uçuruyorum. Burun akıntısı dışında hiçbir problemi yok. Keyfi yerinde.

Maşallah kuşunuza, böyle resim paylaşırsanız kuşunuza nazar değdirirsiniz. Gene de siz bilirsiniz, iyi forumlar..

Daha önce arkadaşlar, paylaş dedi diye paylaştım. :) Nazar değmez inşallah. :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:13 -->-> Daha önceki mesaj 15:04 --

İki kuşum vardı. 2005'te ikisini aldım. Eşi 2009'da öldü. Bu kuşum ise 2009'dan beri tek yaşıyor. Aynasını çok seviyor, hep aynasının karşısında durup onunla konuşuyor. Aynanın tek dezavantajı, arada ona yem yedirmeye çalışması ama yıllardır sorun olmadı. Kursak iltihabı filan olmadı. Bu yüzden onu üzmemek için aynayı çıkarmıyorum. :) Aynayı çıkarınca çok sinirleniyor. :D

Teşekkürler... Onu ömrünün son gününe kadar yaşatmak için elimden geleni yapıyorum. :) 15 yıla kadar ömürleri olduğu söyleniyor, bu yüzden en az 4-5 yıl daha benimle olmasını isterim. Ya da en azından 2-3 yıl...

Geçen yıl da paylaşmıştım aslında resmini, bir sorun olmadı. İnsanın kalbi temiz olduktan sonra bence nazar değmez. Öyle olduğunu umuyorum. :) Sizin için üzüldüm ama.

maşallah benimde 8 yıl baktığım tahminene 9 yaşındaki kuşum felçten ölmüştü.keşke daha uzun süre yaşasalar.bedenleri çok hassas

Maşallah bence sizin payınız büyük, çok iyi bakıyosunuz kuşunuza, Allah nazarlardan korusun. ismi ne bu arada?

Kafesin boyalarini hep yemiş ama annesi :) maşallah kusunuza

Teşekkür ederim. Fıstık adı... :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:49 -->-> Daha önceki mesaj 12:46 --

Ablası desek daha doğru olur. :D Ben 21 yaşındayım, o da en az 10 yaşında :D Aldığımda yavru değildi. Muhtemelen 1-2 yaşındaydı. 2005'ten 2014'e... Bu yüzden en az 10 yaşında olmalı. Belki de 12-13... Teşekkür ederim. Kafes 10 yıllık kafes... Ara sıra kaynar suyla filan yıkarım, o yüzden boyaları çıkmış olabilir. :D Kafesine alıştı diye değiştirmek istemedim. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:50 -->-> Daha önceki mesaj 12:49 --

Ablası desek daha doğru olur. Ben 21 yaşındayım, o da en az 10 yaşında Aldığımda yavru değildi. Muhtemelen 1-2 yaşındaydı. 2005'ten 2014'e... Bu yüzden en az 10 yaşında olmalı. Belki de 12-13... Teşekkür ederim. Kafes 10 yıllık kafes... Ara sıra kaynar suyla filan yıkarım, o yüzden boyaları çıkmış olabilir. Kafesine alıştı diye değiştirmek istemedim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:53 -->-> Daha önceki mesaj 12:50 --

Günlük bakım yapıyorum. Her gün yemini üflerim, suyunu değiştiririm. Haftada 2-3 kez marul ve havuç yediririm. Kafesini ayda bir filan sıcak suyla yıkarım. Ara sıra yemliklerini de kaynar suyla yıkarım. Aynasını her gün çıkarıp her gün yıkıyorum, kurulayıp koyuyorum. Bence ishal olmaması büyük bir avantaj... 10 yıldır 1 kere bile ishal olmadı. Çok su içiyor, ondan olabilir. :)

Maşallah Allah uzun ömürler versin. Ben 12 yıl yaşatmayı başardım

Maşallah. Kuşunuzu madem ki bu kadar seviyorsunuz o kafes size yakışmıyor.

Geri