Karadeniz Pet

17 gün oldu ama hala alıştıramadım yardım bekliyorum

Alper Parlak

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba muhabbet kuşumu alalı 17 gün oldu eve geldiğinde 2 aylık civarı yavruydu hatta size fotosunu atıp cinsiyetinde sormuştum erkek muhabbet kuşu sorum şu olacak kafese çıkma girme eğitimini verdim kafesten kendi istediği zaman çıkıyor kendi istediği zaman giriyor orada sorunum kalmadı ama asıl sorun bana bi türlü tam manasıyla alışmadı kafesin içinde elimle dal darı veya da yem verdiğimde elime gelip yiyor ama kafes dışına elimle çıkarmak istediğimde çıkmıyor kafes dışında elime gelmiyor veya da omzuma gelmiyor kafes dışında tamamen ürkek bir şekilde kaçıyor birde akşamları hiç kıpırdamıyor ne yapabilirim kafes dışında bana gelmesi için üzülüyorum böyle ürkek olmasına yorumlarınızı bekliyorum :confused:

Kafesin dışına çıktığında sizde biraz uzak bir yerde elinizde dal darı veya sevdiği bir oyuncağı tutmayı denediniz mi? Bu şekilde elinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kafesin dışına çıktığında sizde biraz uzak bir yerde elinizde dal darı veya sevdiği bir oyuncağı tutmayı denediniz mi? Bu şekilde elinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

dal darıya bir kere geldi ama elimi hareket ettirdiğimde tekrar kaçıyor

17 günlük sürede gelinen nokta iyi bence. Bu şekilde eğitimlere ara vermeden ve bıkmadan yaparak daha da çok alışmasını sağlayabilirsiniz.

bıkmadan devam edeceğimde pratik bi taktiği varmı acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:10 -->-> Daha önceki mesaj 13:47 --

başka yorumo olan yok mu

kuşun yanında slowmotiona yakın hızda hareket et iyice alışana kadar. aslında baştan böyle yapmalı. sonra kafesi kucağına al yavaşça. elini de yavaşça içeri sok ama ona uzatma. elin içerde 15 dk civarı dursun öyle hareketsiz. tv falan izlerken yaparsın : ) onun tepkisine göre de yavaşça ona yaklaştırıp parmağına almaya çalışırsın. gelirse yine 10-15 dk parmağının üzerinde beklesin kuş. sonra kuşu yemlik tüneğinin üstüne falan bırak. suluğun dibine bırak. elini kafesten yavaşça çıkart.

durumuna göre bir kaç gün sonra elindeyken kafesten dışarı çıkarırsın. aslında kuşu aldığın gibi böyle başlaman gerekti. kuş şuan yaklaşık üç aylık. bir ay daha uğraş bence hala alışmazsa onu ver başka all derim.
yoksa kanser eder : ) yeme yeni düştüğü sıra almak en iyisi. 30-35 günlükken. bir de bazı kuşlar ürkek oluyor. bir türlü alışmıyorlar. belki o da onlardandır.

Son düzenleme:
Levent abimin dediği gibi elini yem al kuşun gelmesini sağla önemli olan sana güvenmesi.

dün akşam baya uğraştım parmagımın üzerine gelip ordada 10 dk civarı duruyor avcuma yem koyunca elime gelip yiyor biraz daha yakınlaştık ama kapısı 4 saat açık durmasına rağmen hiç dışarı çıkmadı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:43 -->-> Daha önceki mesaj 13:37 --

bir alışsa bana tamamen ona hagen vision s01 alıcam hediye ama durgun simdilerde :D

Geri