Karadeniz Pet

2 ayda bir devamlı tüy dökmesi

Ethemkvnc

Yeni Üye
İyi forumlar,
Muhabbet kuşum şuan da 1 yaşlarında. Bu zaman kadar yavru diye pek dikkatimi çekmedi ve ilk kuşum olduğu için. Ama şuanda devamlı olarak 1 ay tüyleri çok guzelken diğer ay çok kötü dökülüp yenileri cikiyor. Devamlı böyle 1 ay çok güzel öteki ay çok kötü sonra yine güzel. Acaba sorun ne olaiblir ?

Evet tüye giriyor. Karışık yem kullaniyorum garden mix. Fazladan yulaf takviyesi yapmıyorum.
Hayır demek istediğim yemdeki yulaf oranı da fazla ise kuşu tüye sokar sürekli. Garden mix te bazı paketlerde yulaf fazla olabiliyor, bazı paketlerde sarı darı fazla olabiliyor değişiyor yani.

Hayır demek istediğim yemdeki yulaf oranı da fazla ise kuşu tüye sokar sürekli. Garden mix te bazı paketlerde yulaf fazla olabiliyor, bazı paketlerde sarı darı fazla olabiliyor değişiyor yani.
Anladım. Şuan da o boş paketi atmışım. Bulamadığım için en son bonnie almıştım. Onda da yulaf yok. Sorun bundan kaynaklı mi olabilir sadece

Anladım. Şuan da o boş paketi atmışım. Bulamadığım için en son bonnie almıştım. Onda da yulaf yok. Sorun bundan kaynaklı mi olabilir sadece
Eğer dediğim gibi yulaf oranı fazla ise kuşu tüye sokmuş olabilir..

Geri