Karadeniz Pet

Siyah ishal ve 2 gündür yem yemiyor

Pamukbulut

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşum 2 gündür yem yemiyor. Kapalı yem alıyorum, küçük suluğa 5 damla vitamin damlatıyorum, hazır su kullanıyorum. Siyah ishal dışkılıyor ve sürekli uyuyor. Veterinere gidemiyorum köydeyim. Ne yapmalıyım

İki gün çok uzun bir süre, mutlaka beslenmesi gerek hiçbir şey mi yemedi

Hayır yemiyor 1 saat önce şekerli su içirmeye çalıştım, 1-2 damla içti o kadar :(

Kursaktan besleme biliyor musunuz aparatınız var mı, yoksa yumurta maması yapın dışkısı da açlık dışkısı zaten

Aparatım yok kursaktan nasıl besleniyo bilmiyorum beslerken bişey olur diye de panik olurum videoyu izledim. Yumurta maması nasıl oluyor tarif edebilir misiniz :(

İyice haşlanmış yumurta sarısı 15 dakika kadar haşlayın sarısının yarısını alın biraz mısır unu ekleyip ılık suyla yoğurt kıvamına getirin şırıngaya 2,5- 3 ml kadar çekip gaga kenarından az az vermeye çalışın

Şırınga da yoksa çay kaşığı ile vermeye çalışın

Açlık dışkısının da ötesinde lekelenmeli bir dışkı bırakmış. Veteriner imkanlarınızı zorlasanız çok iyi olacak. Ama şu an ilaçtan bile en önemli şey kursak beslemesi yapılması.
Üstte yazılan tarifi uygulamaya çalışın lütfen

tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim yumurta tarifini verdim, bugün 1 kere çok az yem yedi bir de ishal kesici damla damlattım 4 damla. 1 ay önce yavruluktan çıktı. eğer yaşarsa hangi marka yem alayım, tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Açlık dışkısının da ötesinde lekelenmeli bir dışkı bırakmış. Veteriner imkanlarınızı zorlasanız çok iyi olacak. Ama şu an ilaçtan bile en önemli şey kursak beslemesi yapılması.
veterinerler kuşla ilgilenmiyoruz dediler iğne olması gerekirmiş ama iğneleri yokmuş çok çaresizim gerçekten

Siz besleniyor olmasına dikkat edin, entrobac probiyotik, gerwit gibi takviyeler edinip bağışıklığını güçlendirebilirsiniz

Merhaba yumurta maması veriyorum biraz darı yedi ama bu sefer de dışkıda yem ve kötü koku var şimdi karadenizpetden probiyotik, vitamin, hasta yemi ve bakteri ilacı sipariş ettim. Önebileceğiniz bişey var mı🥺https://hizliresim.com/hc4c2kf

Geri