Karadeniz Pet

2 gün önce aldığım çiftlerim

• Konbuyu başlatan Hakan Kuş
  • Başlangıç tarihi
H

Hakan Kuş

Guest
uhf42.jpg

Bu kafesin önüne ne yapılabılır yemler tüyler dışarı cıkmaması için yoksa hanım kuşlarla beni sokağa atıcak yeni başlamışken kuşlardan olmak istemiyorum :)

uhfb9.jpg

Mavi ve beyazın 3 yumurtası var kafesle beraber aldım yatarmı yatmazmı korkusu vardı 2 gün oldu yatıyolar kalkma durumları olurmu ?

uhfbv.jpg

bunlarda diğer takımım gayet neşeliler yuvalığa gırıp cıkıyolar öpüşüyolar yumurta yaparlarmı ?

uhffb.jpg

Buda kuş pazarından aldığım küçük yavru çok halsiz dışkı acık yeşil dışkısı kıç bölgesine yapışıyo baytril fln verdim ısel ılacı verdım ama hala aynı ne yapmalıyım
?

beyaz olan cok şirin ya valla 3 çift kuşun var sanırım birde normal kafes var.

Ben bizim evde kullanmadığım kumaşlardan bir perde yaptım ve etrafına geçirdim isterseniz sizde böyle bir şey ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Kumaşların elastiki olması daha iyi olur . Bu yöntem hoşunuza gitmediyse bantla yemlikle alt taban arasını yapıştırırsanız sorununuz hallolur. Böylece hem kuşlar hem de siz kurtulmuş olursunuz yengenin azabından.. :D

Ben bizim evde kullanmadığım kumaşlardan bir perde yaptım ve etrafına geçirdim isterseniz sizde böyle bir şey ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Kumaşların elastiki olması daha iyi olur . Bu yöntem hoşunuza gitmediyse bantla yemlikle alt taban arasını yapıştırırsanız sorununuz hallolur. Böylece hem kuşlar hem de siz kurtulmuş olursunuz yengenin azabından.. :D

:):):) Mantıklı önunu on cm uzatma yapıp yukarı doğru seffaf cam yapsam kuşlar havasız kalırmı üst kısmı açık olcak şekilde

:):):) Mantıklı önunu on cm uzatma yapıp yukarı doğru seffaf cam yapsam kuşlar havasız kalırmı üst kısmı açık olcak şekilde

Kalmaz ama cam biraz sakıncalı olabilir , çünkü kuşlar kafesteki teller yardımıyla hareket ederler. siz yarısını cam ile kapatırsanız tutunacak tel kalmaz orta da . ;)

cam olur ama size baya maliyet olşturur cam dolap gibi düşünüyorsunuz dimi üstü açık kabin gibi

cam olur ama size baya maliyet olşturur cam dolap gibi düşünüyorsunuz dimi üstü açık kabin gibi

evet kesin çözum gıbı görüyorum cırpınsalarda cama carpıp oraya bırıkecek hanım sessızlıgını koruyo ama patlaması yakın cok kırlenmıs ne dese haklı :)

eski bir dolaba cam kapaklar yaptırmış bir arkadaş vardı sanırım youtube da izlemiştim ama hatırlamıyorum dostum