Karadeniz Pet

2 hafta kuşumdan yalnız kalacağım.Hastalanır mı?

SadeceHasan

Meraklı Üye
2 hafta kuşumdan ayrı kalmak zorundayım.Onu uzun yola götürüp bu sorumluluğu üzerime alamam maalesef.Dedeme bırakacağım.Onları tembihleyeceğim.Yemini suyunu eksik etmeyin,boş zamanınızda az da olsa ilgilenin.Oturma odanıza koyun diyeceğim.Ayrıca onların telefonundan kendi fotoğrafımı çekeceğim ara sıra onları bu fotoğrafı göstermelerini rica edeceğim.Boncuk,çok akıllı,bize bağlanmış bir kuş.Yanından ayrılınca,o kadar ilgi göstermemize rağmen biraz ilgilenmeyince bağırır.Ve şuan tüyde.10 günümüz kaldı.Tüy dönemi biter diye düşünüyorum her türlü vitamin takviyesini yapıyorum.Biz gidince strese girer mi,Allah korusun başına bir şey getirebilir mi,bizi unutur mu?Kafesinde çok sevdiği oyuncaklar var.Dedemler yaşlı,onlar da az da olsa ilgilenir diye düşünüyorum önceden kuş beslemişlerdi.Yardımınıza ihtiyacım var.
@Recai @ADRIAN @Ahmet ASLAN @Levent ACAR

Size Çok bağlandı ise strese girebilir, ama belli olmaz. Ama bazı kuşlar sahiplerine çok bağlı olduklarında strese girebiliyorlar ,stres konusunda net bişey söylemek zor..
Sizi unutucağını sanmam.
Bakımı iyi yapılırsa, hasta olmaz. Bağışıklığı güçlü ise de bişey olmaz.
Umarım sıkıntısız bir şekilde atlatır Kuşunuz. :)

Size Çok bağlandı ise strese girebilir, ama belli olmaz. Ama bazı kuşlar sahiplerine çok bağlı olduklarında strese girebiliyorlar ,stres konusunda net bişey söylemek zor..
Sizi unutucağını sanmam.
Bakımı iyi yapılırsa, hasta olmaz. Bağışıklığı güçlü ise de bişey olmaz.
Umarım sıkıntısız bir şekilde atlatır Kuşunuz. :)
Sağ ol hocam.Benim gibi suyunu yemini her gün tazelemeyecekler anlaşılan ama 5 güne bir yaparlar ben onlara haber veririm zaten.Benim tek şüphem hasta olması,bize küsmesi,unutmasıydı.İnşallah dediğiniz gibi bir şey olmaz.

2 hafta uzun bir süre sizi büyük ihtimalle unutacaktır. Resimde gösterseler faydası olmaz imkan varsa götürün..

2 hafta uzun bir süre sizi büyük ihtimalle unutacaktır. Resimde gösterseler faydası olmaz imkan varsa götürün..
Hocam klima sıkıntısı var,yollar sıkıntılı kuş yem yiyemeyebilir.9-10 saat bu sorumluluğu üstüme alamam maalesef.Bilmiyorum ama beni unutacağını düşünmüyorum duygusal ve sahibine bağlı bir kuş bizimki.

Sağ ol hocam.Benim gibi suyunu yemini her gün tazelemeyecekler anlaşılan ama 5 güne bir yaparlar ben onlara haber veririm zaten.Benim tek şüphem hasta olması,bize küsmesi,unutmasıydı.İnşallah dediğiniz gibi bir şey olmaz.
İnşallah.

10 senelik kuş sahibi her yanına geldiginde memnuniyet göstergesi olarak kendini silkeleyen kuş ile 3 gün ilgilenilmediginde bile unutuyor kuşlar.Bağlılık çok önemli değil.Çok baglıysa zaten hayvan strese girer.Götürme imkanınız yoksa gelince daha çok ilgilenmek zorunda kalacaksınız

10 senelik kuş sahibi her yanına geldiginde memnuniyet göstergesi olarak kendini silkeleyen kuş ile 3 gün ilgilenilmediginde bile unutuyor kuşlar.Bağlılık çok önemli değil.Çok baglıysa zaten hayvan strese girer.Götürme imkanınız yoksa gelince daha çok ilgilenmek zorunda kalacaksınız
Gelince zaten yanından ayrılmayacağım canım kuşumun çok özleyeceğim onu.İnşallah unutmaz.

Geri