Karadeniz Pet

2 takımla üretim :)

• Konbuyu başlatan mehmet fidann
  • Başlangıç tarihi
M

mehmet fidann

Guest
daha öncede paylaşmıştım gene paylaşmak istedim buradaki tüm üstadlardan allah razı olsun onların sayesinde bişiler yapmaya çalışıyoruz elimizden geldiğince :)
Bu ilk çiftim 1 aydır beraberler güzel eş oldular 10 gündür falan eşleşiyorlar ama dişi yuvaya girmiyor hiç yavru deilde zevk amaçlı sanırım :D

buda ikinci çiftim 1 hafta önce aldım daha tanışma aşamasındalar ufak tefek kavgalar oluyo ama zamanla anlaşıcaklardır :)

Maşallah.
Tek yerine 2çift olunca çok ses oluyor mu

tabiki biraz ses fazla oluyor ama 2 çiftle üretim daha kolay birbirlerini tetikliyorlar sürekli ötüşüyolar karşılıklı daha hareketliler

Maşallah, yavru alırsınız umarım.
Güle güle besleyin.

Mehmet bey çifleşme olayından 10 gün sonra dişi yumurta bırakmak için yuva arayacaktır,
kuşunuza kalamar kemiği,gaga taşı,,yumurta kabuğu tozunu bu ara sık vermelisiniz,
yumurtlayacak kuşun kemirme eğilimi çoğalır , altında şişlik oluşur ,kuyruk kısmı aşağı doğru çöker ve birazcıkta agrasifleşebilir ,merak etmeyin yakında yuvaya girip çalışmalara başlar ancak yuvalığınızı beğenmemişde olabilir.

yuvalığınız nasıl

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:40 -->-> Daha önceki mesaj 13:39 --

yuvalık zemininiz nasıl içi iç bükey oyuklu olursa daha iyi olur kuşlarınız güzel maşallah yakında yumurtlar merak etmeyin

hemen fotorafını atıyorum hocam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:49 -->-> Daha önceki mesaj 13:45 --

Mehmet bey çifleşme olayından 10 gün sonra dişi yumurta bırakmak için yuva arayacaktır,
kuşunuza kalamar kemiği,gaga taşı,,yumurta kabuğu tozunu bu ara sık vermelisiniz,
yumurtlayacak kuşun kemirme eğilimi çoğalır , altında şişlik oluşur ,kuyruk kısmı aşağı doğru çöker ve birazcıkta agrasifleşebilir ,merak etmeyin yakında yuvaya girip çalışmalara başlar ancak yuvalığınızı beğenmemişde olabilir.

yuvalığınız nasıl

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:40 -->-> Daha önceki mesaj 13:39 --

yuvalık zemininiz nasıl içi iç bükey oyuklu olursa daha iyi olur kuşlarınız güzel maşallah yakında yumurtlar merak etmeyin

yuvalık bu şekil hocam

yuvada çok talaş var yumurtlamak üzere olan kuşun yuvasında var ile yok arası bir talaş olamalıdır bir miktarını geri alın o oyuk açılsın :) yuvalıkta bir sorun yok yakında yumurtalayacaktır merak etmeyin

Masaallah kuslariniza... Insallah yakin surede guzel yavrular alirsiniz. Benim de 1 ciftim var daha bir icraat yok :)

saolun arkadaşlar hepinize teşekkür ederim inş. yakın zamanda yavru alırız :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:49 -->-> Daha önceki mesaj 17:49 --

Mehmet Benim kuş kuluçkada kardeşim sonunda yumurtladı darısı senin başına :D

vay ediz kardeşim hayırlı olsun sonunda yumurta geldi demek ne güzel allah bizede nasip eder inşallah :)

İnşAllah kardeşim :) kalamar kemigi al mutlaka tavsiyem sana

kalamar kullanıyorum zaten kardeşim tuz gibi eziyorum yemin içine karıştırıp veriyorum

Geri