Karadeniz Pet

2. yumurta geldi ama

paşavesevimli

Yeni Üye
arkadaşlar kuşum 2. yumurtasını yapmış ama bulunduğu tünekten aşağıya doğru yapmış sanırım . yumurtayı kafes tabanında buldum çok küçük bir yeri içeri göçmüş. ben de aldım ve ilk yumurtasının yanına koydum
yumurtanın küçük bir kısmı içe doğru kırılmışsa sizce yavru çıkması konusunda problem olur mu ?

Yumurta zarına birşey olmadıysa çıkma ihtimali var ama kesin olarak kimse birşey diyemez.

peki teşekkür ederim :/ neden böyle birşey yapmış olabilir ? ilk yumurtasını yuvaya yapmıştı

büyük ihtimal çıkmaz o yumurta

Kuşu sitrese sokan bir durum olabilir mesela çok yuvalığı açmak veya evde çocuk varsa yannda yapilan ani hareketler gibi.

arkadaşlar kuşum 2. yumurtasını yapmış ama bulunduğu tünekten aşağıya doğru yapmış sanırım . yumurtayı kafes tabanında buldum çok küçük bir yeri içeri göçmüş. ben de aldım ve ilk yumurtasının yanına koydum
yumurtanın küçük bir kısmı içe doğru kırılmışsa sizce yavru çıkması konusunda problem olur mu ?

kardeş benim mavişte seninki gibi ilk 2 yumurtayı tünekte yaptı ilk yumurta içe girdi biraz yuvaya koydum kırdı çıkartım tünekleri aşaya indirdim kafesin tabanına kazak koydum ikinci yumurtayı saglam bi şekilde aldım yuvaya koydum 3 cüyüde kendisi yuvada yaptı dün bi yumurta çıktı yarın digeride çıkması gerek kırılmış yumurtadan yavru çıkmaz sanırım