Karadeniz Pet

3 kuş aynı kafesde durmalı mı ?

Yigit Ö

Meraklı Üye
Resimde gördüğünüz 3 kuş aynı kafesde durmalı mıdır ? Yoksa ayırmlı mıyım ? ( evde boş kafes var ) ayırmalıysam da hangilerini ayırmalıyım yeşil olan diğerlerinden baya büyük
44c95c4ca0b4fe803da3a6424374823d.jpg
5537dc98d5f5ed280a5ebc6c6db5dc39.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

biri disi diğerleri erkek sanki.Disi hangisiyle iyi geçiniyorsa onunla kalsın diğerini ayırın bence

İki büyük çift dişi ve erkek olanları ayrı arabanın üzerinde duran yavru erkek olanı ayrı kafeste besleyin bence

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

biri disi diğerleri erkek sanki.Disi hangisiyle iyi geçiniyorsa onunla kalsın diğerini ayırın bence

Sarılar iyi geçiniyor ama yaklaşık 2-3 aydır 3’ü aynı kafeste yani sarılar beraberken pek fazla bir yakınlaşmaları olmadı

yaş farkları yoksa sknti olmaz diye düşünüyorum ama varsa belki sonra sknti olabilir

559bc6617d346018305162546e06fe42.jpg

Az önce dişi ile yeşil kuşumu aynı anda eline aldım dişi erkeğe saldırıyormuş gibi yaptı sonra elime döndü ısırmaya başladı bende korkutmamak için tepki vermedim sonunda baya bi acıtında uçurdum sonuç bu şekilde oldu diğer sarı erkeğimle sarı dişiyi aynı şekilde parmağıma aldım bu sefer ne olacak diye yeşil erkeğim karşılık vermemişti sarı erkek karşılık verdi gagalarını kıracaklar sandım o derece kenetlendiler şu an ne yapmam gerekir

559bc6617d346018305162546e06fe42.jpg

Az önce dişi ile yeşil kuşumu aynı anda eline aldım dişi erkeğe saldırıyormuş gibi yaptı sonra elime döndü ısırmaya başladı bende korkutmamak için tepki vermedim sonunda baya bi acıtında uçurdum sonuç bu şekilde oldu diğer sarı erkeğimle sarı dişiyi aynı şekilde parmağıma aldım bu sefer ne olacak diye yeşil erkeğim karşılık vermemişti sarı erkek karşılık verdi gagalarını kıracaklar sandım o derece kenetlendiler şu an ne yapmam gerekir

+++++

Bu kadar hırçınlaşıyorlarsa aynı kafese koymayın

Bu kadar hırçınlaşıyorlarsa aynı kafese koymayın

Dişiyi mi ayırayım ? Daha detaylı anlatırsan hocam

Dişiyi mi ayırayım ? Daha detaylı anlatırsan hocam

Erkeği şuanda beslediğin kafeste tutacaksın ve kafese yuvalık takılı olacak dişiyi başka kafese alacaksın birbirlerini görebilirler ancak birbirlerine ulaşamasınlar 2-3 hafta sonra dişiyi erkeğin kafesine alabilirsin bu süre içinde erkeğe de dişiye de mama yapabilir yemlerine nijer tohumu karıştırabilirsin

Edit: nijer tohumu iptal kuşlarınız daha yavru henüz kızışmasın

Erkeği şuanda beslediğin kafeste tutacaksın ve kafese yuvalık takılı olacak dişiyi başka kafese alacaksın birbirlerini görebilirler ancak birbirlerine ulaşamasınlar 2-3 hafta sonra dişiyi erkeğin kafesine alabilirsin bu süre içinde erkeğe de dişiye de mama yapabilir yemlerine nijer tohumu karıştırabilirsin

Edit: nijer tohumu iptal kuşlarınız daha yavru henüz kızışmasın

Hocam toplamda 3 kuş 2 kafes var 2 erkek aynı kafeste mi kalsın ?

Hocam toplamda 3 kuş 2 kafes var 2 erkek aynı kafeste mi kalsın ?

O zaman önce iyi anlaşan erkekle dişi kalsın aynı kafeste tek kalan erkeği ayrı odaya alın onlar birbirini görmesin duruma bakın eğer çift olanlar anlaşıyorsa çift olur zaten tek erkeğe ayrı bakarsınız

Geri