Karadeniz Pet

30 günlük kuş yem kiramiyor ayakta durmuyor

djaxle

Yeni Üye
Merhaba ben bir üreticiden 30 günlük Yavru kuş alacağım,ama diğer 30 günlük kuşlara göre ayakları tutmuyor gibi kendini kaldıramıyor yürümüyor sizce kendi kendine aç kalmayacak şekilde yem yemesi su içmesi kaç günü bulur?
35 günlük iken alırsam kendi kendine tamamen yem kırıp tunekte durabilir mi ?
Bir kuş daha var 50 günlük civarı bana biraz büyük geldi diğer kuşa göre ve rengini beğenmedim.Dedigim kuşta yürümüyor,daha kendini kaldıramıyor 30 günlük
Kaç günü bulur ayaklanması ve tamamen yem kırması bilginiz varmı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Diğer forumların linkini ekleme yapmayınız lütfen. Link kaldırılmıştır.

Neden ayaklarında sorun var? Önce ona bakmak lazım. Yeme düşmeyen kuşu size vermezler zaten. 35 günlük kuş normalde tünekte vs durur ancak ayaklarında sorun varsa duramaz tabi.
40-45 günlükken alın garanti olsun.
50 günlük kuşta büyük değil, gayet küçük ve yavru statüsündedir.

Diğer forumların linkini ekleme yapmayınız lütfen. Link kaldırılmıştır.

Neden ayaklarında sorun var? Önce ona bakmak lazım. Yeme düşmeyen kuşu size vermezler zaten. 35 günlük kuş normalde tünekte vs durur ancak ayaklarında sorun varsa duramaz tabi.
40-45 günlükken alın garanti olsun.
50 günlük kuşta büyük değil, gayet küçük ve yavru statüsündedir.
Açıkçası daha uçmaya başlamayan ama yem kırmaya, tunekte durmaya başlayan bir kuş istiyorum ama 2 aylığa yakın kuş uçabiliyor ve elimde büyütemem o yüzden
Kuş şuanda 30-31 günlük civarı yavaş yavaş yem kırıyor ama diğer yavrulara baktığımda diğer yavrular ayakta yürüyebiliyor azda olsa ama benim istediğim kuş yürüyemiyor sürekli yavrulukta yatar gibi yatıyor karnınin üstüne ayağında sorun olmadığı bilgisini aldım sadece yavru olduğu için ve yuvalıktan yeni ayrıldığı için öyle olduğu söylendi isterseniz yarın video fotoğraf atabilirim

Açıkçası daha uçmaya başlamayan ama yem kırmaya, tunekte durmaya başlayan bir kuş istiyorum ama 2 aylığa yakın kuş uçabiliyor ve elimde büyütemem o yüzden
Kuş şuanda 30-31 günlük civarı yavaş yavaş yem kırıyor ama diğer yavrulara baktığımda diğer yavrular ayakta yürüyebiliyor azda olsa ama benim istediğim kuş yürüyemiyor sürekli yavrulukta yatar gibi yatıyor karnınin üstüne ayağında sorun olmadığı bilgisini aldım sadece yavru olduğu için ve yuvalıktan yeni ayrıldığı için öyle olduğu söylendi isterseniz yarın video fotoğraf atabilirim
Şöyle söyliyim; size satılan bir kuş, yem yediği tünekte durduğu gibi aynı zamanda çok rahat uçacaktır da. Kuşun uçması hiçbir şekilde alışkanlığını etkilemez. Hatta uzaktan size uçtuğunu görünce keşke uçsada bana gelse diceksiniz.
Videosunu atarsanız yine bakarız.

Buda 2 aylık dediğim beğenmediğim kuş bu kuşa içim sinmedi beğenmedim almayı düşünmüyorum beyaz icin yorum yaparsanız çok sevinirim

Cevaplarınızı bekliyor olacağım
Yarın görüşmek üzere..

Kuşların hepsi çok güzel mâşâallâh.
Beğenmediğiniz kuş alınabilecek bir kuş.
Açık renk olan ise daha küçük. 1 hafta sonra kendini toparlar diye düşünüyorum.

O yeşil olan yuvadan atlayali 17 gün felan olmuş şimdi 1 hafta açık renkli kuşu beklersem bu seferde yeşil kuş 55 günlük felan olacak yani 2 aylık
Açıkçası yeşil pek içime sinmedi o 2. Planda şuanda önemli olan şey o beyaz kuşun ayağında sorun olup olmadığı
Yem kırdıkları videoda soldan gelen kuş bunun kardeşi ve daha küçük bundan ama onun ayakları daha sağlam ve yürüyor ama bu kuş ayağını kaldıramıyor bacakları güçsüz gibi ona takıldım ben sağlığı konusunda endişem var sizce bir sorun varmi videoya göre

Birde beyaz olan açık renkli olan yüzde yüz erkek demi

O yeşil olan yuvadan atlayali 17 gün felan olmuş şimdi 1 hafta açık renkli kuşu beklersem bu seferde yeşil kuş 55 günlük felan olacak yani 2 aylık
Açıkçası yeşil pek içime sinmedi o 2. Planda şuanda önemli olan şey o beyaz kuşun ayağında sorun olup olmadığı
Yem kırdıkları videoda soldan gelen kuş bunun kardeşi ve daha küçük bundan ama onun ayakları daha sağlam ve yürüyor ama bu kuş ayağını kaldıramıyor bacakları güçsüz gibi ona takıldım ben sağlığı konusunda endişem var sizce bir sorun varmi videoya göre
Kuş daha küçük olduğundan hareketleri yavaş olabilir.Ayağında sorun varsa belli olur 1-2 haftaya.
Cinsiyete gelirsek kuş dişi.

Dişi mi bana erkek denildi 3 kere sordum 3 kere sormama rağmen erkek denildi

Yavru erkek muhabbet kuşunun cere rengi koyu pembe olur,yavru erkek muhabbaet kuşu diye googleden bakabilirsiniz.Yetişkinliğe girdiğinde mavi renk olur.Yavru dişi kuşun cere rengi ise buzlu mavili olur beyazlık olur burun deliğine yakın kısımlarda.Kızgınlık dönemine girince de kahvrengileşir.

Kuş daha küçük olduğundan hareketleri yavaş olabilir.Ayağında sorun varsa belli olur 1-2 haftaya.
Cinsiyete gelirsek kuş dişi.
Tüh bana erkek denilmişti o yaa
Yavru erkek muhabbet kuşunun cere rengi koyu pembe olur,yavru erkek muhabbaet kuşu diye googleden bakabilirsiniz.Yetişkinliğe girdiğinde mavi renk olur.Yavru dişi kuşun cere rengi ise buzlu mavili olur beyazlık olur burun deliğine yakın kısımlarda.Kızgınlık dönemine girince de kahvrengileşir.
Anladım.1 hafta önceki halinde ceresi biraz daha pembe suanki videoda mavi gibi bilmiyorum ışıktan mi öyle
Alacağım üretici bu işi bayağı bilen ve yıllarca yapmış birisi acaba sadece ışık vurduğu için yada ışık türünden mi öyle gözüküyor

image-750x-5fb40267e7408.jpg

Geri