Karadeniz Pet

3 yaşında ele alıştırma ??

• Konbuyu başlatan llua66yzgtll
  • Başlangıç tarihi
L

llua66yzgtll

Guest
Merhabalar ...
benim yaklaşık 1yılı aşkındır sahip oldugum bir dişi muhabbet kuşum var. zaten akarbadan almıştık onlardan beri insana alışık ele geliyor omuza geliyor kızgınlık donemi hariç ısırmıyorda. bizimle beraber yemek yiyor :) :) yine yaklaşık 4 5 ay önce de erkek aldık. 2 defa yumurtlama donemi geçirdik ama malesef yavru alamadık. yani erkek kuş bize alışkın sayılır.

soruma gelecek olursak. Erkek kuş ele gelmiyor ve kafesin içinde korkudan kaçacak delik arıyor. erkek yaklaşık 3 yasında. Elimizle yakaladıgımız zaman ısırmıyor ama ele gelmiyor. dişi kuşumuz geliyor düşünüyorum görüyor birşey olmadıgını dişi omzumda ama erkek gelmiyor. onu alıştırmamız için ne yapmamız gerek acaba??

baktımda destan yazmışım mübarek. K.bakmayın teşekkür ederim :) :)

kardeşim erkeğin alışması gerekirdi veya senmi ilgilenmedin alıştırmak için bişeyler yapmadınmı

ustam şimdi belki biliyorsunuzdur eğitim genelde yavru kuşlara olur tabii ki istisnalar vardır ama erkeğiniz dişiden yeni ve geldiğinde size alışmayıp kuluçkaya başlanmış bu yüzden insanlarla pek ilişkisi yok yani eşiyle ilgileniyo bundan dolayı size alışması zordur bence mesela bizim erkekde 1,5 aylıktan beri bende alışık ama dişi 1 aydır bende yaşları da 8 ve 6 aylık dişimiz bizden korkmuyor ama elimize de gelmiyor ben biraz denedim yemi yedi ama elime çıkmadı o yüzden sizde de böyle bi durum var galiba

erkek yeni geldi bende değildi ondan pek bilmiyorum kuşu. Elime yem koyup denemedim ama hiiç ggelmiyor kaçıyor hep dışarıdada içeridede. Dişimiz allaha şükür hemen geliyor.

3 yaşındaysa çok zor görünüyor. Kendinden korkutmamaya çalış, dişisiyle iyi geçinsin yeterli. Ben çok kuşların dokunulması ele avuca gelmesi taraftarı değilim nedense. :)

Ele alıstırman biraz zor gibi. yası oldukca büyük

pekala teşekkürler :( benim istediğim gelsin elimde dursun değilde korkmasın alışkın olsun bizlere :) omzumuzda felan gezsin :)

dişiyle sürekli oynayın erkek kuşun önünde. belki o zaman alışabilir

tamam öyle yaparım :) zaten elimizde omzumuzda kafamızda geziyor ama erkek gelmiyor. Özellikle onun önünde yapıyorum ama olmadı.

Geri