Karadeniz Pet

3 yaşındakı kuşum eş tutmuyor..

sabbani

Yeni Üye
Selamun aleyküm, benim sorunum yaklaşık 3 yaşındaki kuşumun eş tutmaması,
komşumda bulunan aynı yaştaki erkekle eş yapmaya çalıştım defalarca ama her seferinde erkeği dövdü, zarar verme noktasına gelince vazgeçtim. mama, kızıştırıcı vs kullanmadım hiç. sağlıklı bir kuş, ele alışkın, sürekli kafesinde durmuyor, çıkarıp ilgileniyorum.
tanıdık bir üretici var ona götürdüm kuşların içine atsın dişi kendi seçsin erkeği diye, biraz gözlemledim yaklaşan erkeklere vurarak yanından uzaklaştırıyodu. 4 gündür kuşçuda hala haber gelmedi. tavsiye edebileceğiniz bişey varmı bu hususta tecrübeli arkadaşlar?

öyle deme be abi, üzülüyorum durumuna zaten, kesinlikle dönüşü yokmu bu durumun.

sizin dişiden daha iri kuşları tercih edebilirsiniiz erkeğin dişiye gücü yetmesi lazım dişi ozaman bişe yapamaz ama zorla olmuş gibi olur tercih sizin

sizin dişiden daha iri kuşları tercih edebilirsiniiz erkeğin dişiye gücü yetmesi lazım dişi ozaman bişe yapamaz ama zorla olmuş gibi olur tercih sizin

haklısın ama iri kuşlara karşı bile fazlasıyla üstün görünüyo, gücü yetiyo yani :) bakalım henüz bir delikanlı bulamadık.

haklısın ama iri kuşlara karşı bile fazlasıyla üstün görünüyo, gücü yetiyo yani :) bakalım henüz bir delikanlı bulamadık.

birde şunu deneyebilirsiniz erkek bulunduğu yere hakim alışık olacak ve sizin dişi yabancı olması lazım o ortama belki öyle erkek üstünlük kurabilir

birde şunu deneyebilirsiniz erkek bulunduğu yere hakim alışık olacak ve sizin dişi yabancı olması lazım o ortama belki öyle erkek üstünlük kurabilir

Şuanda kuş üretimhanede, erkek kuşların arasına saldık, kendine bi erkek bulmasını bekliyoruz. kuşçu arkadaş hırçın tavrını gördü, kafesteki erkeklerin onu bastırabileceğini söyledi.
Uyum sağladığı bir kuş bulursak evdeki kafese direk ikisini birden koysak sorun olmaz dimi?

Sorun olmaz inşaallah en iyisini yapmışsınız o şekilde eşe atarak

Şuanda kuş üretimhanede, erkek kuşların arasına saldık, kendine bi erkek bulmasını bekliyoruz. kuşçu arkadaş hırçın tavrını gördü, kafesteki erkeklerin onu bastırabileceğini söyledi.
Uyum sağladığı bir kuş bulursak evdeki kafese direk ikisini birden koysak sorun olmaz dimi?
aslında daha sağlam olsun isityorsan ilk önce erkeği koy kafese hakim olsun ortama alışşsın sonra dişiyi koy derim ben tabi şartlar uygun olursa

İlgi ve alakanızdan ötürü teşekkür ederim arkadaşlar. Bu süreçten haberdar ederim sizleri.

Sen evde zeyna yetiştirmişsin maşallah. :) Herkülü bul yatıştırır onu :)

çok alışmış size ve eve ama salmada mutlaka yelkenleri suya indirecektir.erkeği seçince evde erkeğin bulunduğu kafese dişiyi atmanız daha iyi olacaktır.

Geri