Karadeniz Pet

5. yumurtamızda geldi yumurtlamaya devam:)

Gökhan Naçar

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar bugün itibariyle 5. yumurtamızda yuvalıktaki yerini almış bulunuyor maşallahı eksik etmeyelim :)

Maşşallah benimkilerde 3. yaptılar :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:30 -->-> Daha önceki mesaj 20:30 --

Bu dönem çiftleşme dönemi galiba güneşi gördümü işe koyuluyolar :D

bahar erken gırdık o yuzden sasırdılar normalde mart nısandır :Daynı gun cıkıcna ihtimal vermıyorum ılk yumurtamın boyutu dıgerlerıne oranla ufak :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:34 -->-> Daha önceki mesaj 20:33 --

2 adette dısarı yapıp kırdı onla bırlıkte toplamda 7. :D

bahar erken gırdık o yuzden sasırdılar normalde mart nısandır :Daynı gun cıkıcna ihtimal vermıyorum ılk yumurtamın boyutu dıgerlerıne oranla ufak :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:34 -->-> Daha önceki mesaj 20:33 --

2 adette dısarı yapıp kırdı onla bırlıkte toplamda 7. :D

2 tanesini dışarımı attı anlamadım ? Eğer öylese 7 tane oluyo yani limit dolmuş gibi ama belki 1 tane daha gelebilir. :D

iki tane kafes dıbıne dusurmus dıskısını yaparken bıtanede olusmamıs cıkarmıstı sonrakı 3 yumurtayı kutunun ıcıne ve saglam sekılde cıkardı o saglam 3 tane cıksın yeter :) dişi kusum ucamıyo o bile yeter anne olsunda

Masallah gercekten kuslarinizin fotosunu ekleyebilirmisiniz merak ettm :)
Saygilar

cekerım cekmesınede kutu karanlık :) flas rahatsız edebılırr kusları erkek hala çiftleşme yanlısı hiç beklemediğim yerde gol attı bana her yumurta öncei çiftleşti dişi artık kesti çiftleşmeyi son çiftleşme ctesi günü oldu

Rahatsiz edicekse hic cekme kardesim senin kuslarin yavrularin saglikli olsun yeter kardesim
Saygilar

Hassasiyetine tesekkurler ben 2 gunde bir defa bakıyorum sadece cıkarsın yavrularını sevelim diye bekliyorum :D

Arkadaşlar kuluçka dönemine giren kuş yuvalıktan hiç çıkmazmı cikarsa Ne kadar dışarda kalır bu arada benimde 3. Yumurta bugün geldi b ve kuş yuva içini bazen eşeliyor ayağı yumurtaya değipte kıracak diye korkuyorum. Ve 2 yumurta bi yerde 1 yumurta bi yerde heralde yuvadan çıkarken kuyruğu değip yuvarlanıyo bazende dişi sanki içerde yumurta yuvarlıyo

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yuvalıktan sadece tuvalet ıhtıyacını ve su ıhtıyacını cıkarmak için cıkar bi sonrakı kuluckada yuvanın dıbıne kus yemı koy kırılmaz yumurtaların

Şimdi koysam yemiii

olmaz artık dişi kabul etmesse hepsını dısarı atmakla ugrasır strese gırer kırar yumurtaları kuluckadan sonra koy benımkıde boş suan

Şu yumurta mamasını günlük veriyorum sıkıntı olurmu

gunluk verme yağlanma yapar zaten dısının hareketlerı yavas 3 gunde 1 ver

Dişi yemiyor ki zaten hep erkek yiyor birde mama ziyan olur o şekilde günlük yetcek dozu bir ayarlayamadım bir yapıyorum 1 haftalık dökemiyorum da buzdolabında saklayıp günlük veriyorum bende

ama erkekte gıdıp dısıyı beslıyo nasıl olucak :) sen dedıgımı yap kalamar kemıgı mevcutmu kafes ıcınde

Evet enerji bloğuda var kalamarda onlarada erkek daha çok gidiyor

erkek besledıgı ıcın oda yese dısı ondan alıyor alıcagını sen erkek kusunu sal aksam olunca ucsun
enerjısını atar

Geri