Karadeniz Pet

6 Aylık erkek kuşum ve yeni eşi

MevlütŞimşek

Meraklı Üye
Arkadaşlar öncelikle yeniyim bilmediğim şeyler varsa kusurlarımız affola.
6 aydır bende ve bana baya bi alışık. petshop da eş seçimi için 3-4 gün bekledi ve bir eş seçti. evde 5 gün kadar ayrı kafeslerde beklettim. Dişi çok fazla ürkek ve hala ortama tam alışmadı. benden de kaçıyor. daha sonra maviş(erkek) in kafesine dişide koydum. ilk gün akşama kadar maviş kurlar yaptı öpüştüler öğrettiğim kelimelerin hepsini onun gagasına sayıyordu. dişi tepki vermiyor kavga etmiyorlardı. 3-4 gündür aynı kafesteler. dişi mavişin tüylerini ellemesine pek izin vermiyor. sabahları ve gün içinde farklı tüneklerde kavga edercesine bağırışıyorlar. genelde sakin duruyorlar. şimdi sorularıma gelelim :)
1. sizce eş tutmuşlarmıdır?
2. bağırışmalar normal mi?
3. ikisinin tam anlamıyla alışmaları ortalama ne kadar sürer
4. Dişi bize alışamadığı için mavişe de yüz vermiyor olabilir mi :)

t6kcx.jpg

t6kbp.jpg

t6kf4.jpg

t6kfw.jpg

Cevaplar için Şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Arkadaşlar öncelikle yeniyim bilmediğim şeyler varsa kusurlarımız affola.
6 aydır bende ve bana baya bi alışık. petshop da eş seçimi için 3-4 gün bekledi ve bir eş seçti. evde 5 gün kadar ayrı kafeslerde beklettim. Dişi çok fazla ürkek ve hala ortama tam alışmadı. benden de kaçıyor. daha sonra maviş(erkek) in kafesine dişide koydum. ilk gün akşama kadar maviş kurlar yaptı öpüştüler öğrettiğim kelimelerin hepsini onun gagasına sayıyordu. dişi tepki vermiyor kavga etmiyorlardı. 3-4 gündür aynı kafesteler. dişi mavişin tüylerini ellemesine pek izin vermiyor. sabahları ve gün içinde farklı tüneklerde kavga edercesine bağırışıyorlar. genelde sakin duruyorlar. şimdi sorularıma gelelim :)
1. sizce eş tutmuşlarmıdır?
2. bağırışmalar normal mi?
3. ikisinin tam anlamıyla alışmaları ortalama ne kadar sürer
4. Dişi bize alışamadığı için mavişe de yüz vermiyor olabilir mi :)

Cevaplar için Şimdiden teşekkürler

kavga biliğim kadari ile iyi bişey dostum. çok sert olmadiği sürece bir sakincasi yok böyle gagalari ile bir birine vuryolar değilmi. foto larini eklersen seviriniz. kuşlarını merak etim.

fotolarda hiç urkek gibi durmuyor yavaş yavaş alişacaktir müzik falan açin bazen internetten muhabbet kuş sesleri dinletin onlarla otuşmeye başicaktır.

Arkadaşlar İşte bu çığlık normal mi ? :S Erkek konuşunca dişi böyle çığlıklar atıyo

[YOUTUBE]nva-StOtMa0&feature[/YOUTUBE]

Son düzenleme:
Geri