Karadeniz Pet

8 saat aç kalan kuş ölür mü

• Konbuyu başlatan nurileflef
  • Başlangıç tarihi
N

nurileflef

Guest
Merhaba arkadaşlar benimle birlikte kuş alan akrabamın kuşu akşam yem bittikten sonra yani yaklaşık 8 saat aç kalınca sabah kuşu halının üzerinde ölü olarak bulmuş forumda 2 aylık muhabbet kuşu 8 saat aç kalınca ölür mü arkadaşlar normalde odayı tanıyan kafesine uçarak dönebilen bir kuş ne diye halıda ölü bulunsun herhangi bir yara bere izide yokmuş? üstatlardan fikir alabilir miyim

Merhaba arkadaşlar benimle birlikte kuş alan akrabamın kuşu akşam yem bittikten sonra yani yaklaşık 8 saat aç kalınca sabah kuşu halının üzerinde ölü olarak bulmuş forumda 2 aylık muhabbet kuşu 8 saat aç kalınca ölür mü arkadaşlar normalde odayı tanıyan kafesine uçarak dönebilen bir kuş ne diye halıda ölü bulunsun herhangi bir yara bere izide yokmuş? üstatlardan fikir alabilir miyim

8 saatda kuş ölmez hocam başka bişeydir bence

Banada öyle geliyr. Kolay kolay ölmez yani. Hadi bir gün olsa doğal olarak ölür. Ama 8 saate biraz saçma. Kafesten kaçmıştır belkide yerde açlıkan bir şeyler aramıştır. Ölümcül derecede zararlı bir şey yuttuysa ölmüş olabilir.

Ama halıda onu zehirleyebilecek bir şey yok normal dümdüz halı...Eğer kesinlikle 8 saat açlık öldürmezse çok esrarengiz bir ölüm..... çözebilen olabilecek mi acaba çok merak ediyorum :)

Olabilir böyle ani ölümler. Demekki kuş ölücekmiş yani... Bir şey olmasına gerek yok. Kuş yaşlımıymış ?

Yok üstat kuş 2-2.5 aylık sordum hasta falan değilmiş aynı akşam gayet neşeli evin içinde cıvıl cıvıl uçuyormuş...

Olacağı varmış demekki ne diyelim. Belki kuş açlıktan yorgun düşmüş olabilri diycem ama , akrabalarınız , kuşu evde yanlız hemde kafesin dışında hemde yemeksiz bırakıp mı gitmişler yoksa evdeler miymiş ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:53 -->-> Daha önceki mesaj 21:51 --

Ben olayı çözemedim daha doğrusu. Bu kuş evde yanlız mı kalmış ? Birde sabah buldu diyosunuz , gece kuşu kafesin dışında mı bırakmışlar , halıda ölmesi için kuşun dışarda olması gerekmiyo mu ? Çözemedim olayı , parçaları birleştiremedim beynim durdu :D

Yok evdelermiş gece yem bitmek üzereymiş zaten sabah kalktıklarında halının üzerinde kuşun ölüsünü görmüşler...yalnız bırakmadan dolayı olduğunu zannetmiyorum çünkü kuş her zaman ayrı bir odada kafes kapısı açık takıldığı için sırf bugüne has bi strese girmiş olamaz ama yem bitince strese girip ölecek kadar hassas mıdırlar bu kuşlar eğer öyleyse pamuklara sarıp bebek gibi yanımızda gezdirmek gerekir bu kuşları...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:00 -->-> Daha önceki mesaj 21:59 --

Olabilir böyle ani ölümler. Demekki kuş ölücekmiş yani... Bir şey olmasına gerek yok. Kuş yaşlımıymış ?

Olacağı varmış demekki ne diyelim. Belki kuş açlıktan yorgun düşmüş olabilri diycem ama , akrabalarınız , kuşu evde yanlız hemde kafesin dışında hemde yemeksiz bırakıp mı gitmişler yoksa evdeler miymiş ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:53 -->-> Daha önceki mesaj 21:51 --

Ben olayı çözemedim daha doğrusu. Bu kuş evde yanlız mı kalmış ? Birde sabah buldu diyosunuz , gece kuşu kafesin dışında mı bırakmışlar , halıda ölmesi için kuşun dışarda olması gerekmiyo mu ? Çözemedim olayı , parçaları birleştiremedim beynim durdu :D

Evet kafesi her zaman açık bırakıyorlarmış.

eve yeni gelen 2 . 3 aylık kuş bile 2 gün falan bişi yemez evde süs çiçeği falan farsa ondan yemiş olabilir

eve yeni gelen 2 . 3 aylık kuş bile 2 gün falan bişi yemez evde süs çiçeği falan farsa ondan yemiş olabilir

kuşun olduğu odada canlı yada cansız çiçekte yok :) kesinlikle esrarengiz bir ölüm :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:11 -->-> Daha önceki mesaj 22:09 --

Geceleri bende kendi kuşumun kafes kapısını açık bırakıyorum bunun bir zararı varmıdır sizler akşamları kapatıp sabah açıyor musunuz arkadaşlar?

Geçmiş olsun

Son düzenleme:
Açlıktan ölmezde uçup uçup harladıktan sonra su bulamadıysa susuzluktan ölmüştür

Yok evdelermiş gece yem bitmek üzereymiş zaten sabah kalktıklarında halının üzerinde kuşun ölüsünü görmüşler...yalnız bırakmadan dolayı olduğunu zannetmiyorum çünkü kuş her zaman ayrı bir odada kafes kapısı açık takıldığı için sırf bugüne has bi strese girmiş olamaz ama yem bitince strese girip ölecek kadar hassas mıdırlar bu kuşlar eğer öyleyse pamuklara sarıp bebek gibi yanımızda gezdirmek gerekir bu kuşları...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:00 -->-> Daha önceki mesaj 21:59 --

Evet kafesi her zaman açık bırakıyorlarmış.

Geceğliyin kafesini açık bırakmak ? Çok yanlış . Sürekli kafesinin kapısını açık tutmak nedir. Gece uyuyoruz , bu kuş çıkar dışarıya çarpar ,takılır,sıkışır,zehirlenir. Herşey başına gelebilir bide gecenin karanlığında. Şimdi birsürü ihtimal çıktı işte;
-Biyere takılmış olabilir
-Bitki vb. varsa zehirlenmiş olabilir.
-Gece karanlığında bir şeye boğazı sıkıştıysa , boğulmuş olabilir

Birde , madem açık bırakmışlar bari yemini kontrol etselermiş keşke...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 22:17 --

Yara vb. görememişsinizdir ama belki cama çarpmıştır sertçe , veya duvara. Çünkü karanlıkta iyi göremezler. O zaman beyin kanaması geçirmiş olabilir

Geceğliyin kafesini açık bırakmak ? Çok yanlış . Sürekli kafesinin kapısını açık tutmak nedir. Gece uyuyoruz , bu kuş çıkar dışarıya çarpar ,takılır,sıkışır,zehirlenir. Herşey başına gelebilir bide gecenin karanlığında. Şimdi birsürü ihtimal çıktı işte;
-Biyere takılmış olabilir
-Bitki vb. varsa zehirlenmiş olabilir.
-Gece karanlığında bir şeye boğazı sıkıştıysa , boğulmuş olabilir

Birde , madem açık bırakmışlar bari yemini kontrol etselermiş keşke...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 22:17 --

Yara vb. görememişsinizdir ama belki cama çarpmıştır sertçe , veya duvara. Çünkü karanlıkta iyi göremezler. O zaman beyin kanaması geçirmiş olabilir

İhtimaller mantıklı ama ölüm şekline baktığımızda dümdüz halıda boylu boyunca ölü bulunan bir kuş

-Bi yere takılmış olamaz çünkü ayağına bir şey dolanmış değil ve halınız ortasında duruyormuş
-odada canlı veya cansız bitki yokmuş
-Odada uçup kafesine dönebiliyorsa odanın sınırlarını bilen bir kuştur artı duvar yada cam dibinde değilde halının ortasında bulunmuş dolayısıyla cama çarma durumuda yok zaten geceleri herkesin perdeleri kapalıdır

En mantıklı ihtimal aç bir şekilde dışarı çıktığında halsizlikle birlikte geri yuvasına dönemeyince (kafes duvara asılı neticede) susuzluktan ölmüş olması ihtimali...

Geri