Karadeniz Pet

Aç doğa kuşlarını besleyelim.

Muhammed Necib Karabulut

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar malum kışı mevsim normallerinin üstünde yaşıyoruz , her yer kar. Serçe gibi birbirinden güzel doğa kuşları aç kalıyor. LÜTFEN herkes bayat ekmeklerini ya da buğday gibi tahılları kuşların yiyebileceği bir yere serpelim.

bende dişardaki kumru ve serçeler için aspur ve mubişlerimin yemlerinden koyuyorum iki tane kumru gliyor yiyor hergün :) dolayısıyla mutlu oluyorum :D

Çok güzel bir şey kuşlara yardım etmek hem çok sevap hem de insanı çok mutlu ediyor.Savunmasız hayvanlara yardım etmek çok güzel bir şey :)

Helal olsun sizlere. Bende elimden geldigince yapiyorum. Sadece kuslara degil, kedi ve kopeklere de evden arta kalan onlarin yiyecegi bir sekilde uzerlerine sut dokerek cop kenarlarina birakiyorum.

Bulguru da çok seviyorlar. Her sabah birlikte kahvaltı ediyoruz. :)

ben 2 çift üveyk(kumru) en az 20-25 tane de serçe besliyorum hepsi yazdan alışma :D ha tabi bide karatavuk flanda geliyor hayvanları vurmaya çalışıyorlar bizim köpeğin yanına gidiyor vuramıyolar

ben balkona koymuştum karlarin üzerine serçeler ve güvercinler yedi

arkadaşlar siz koyun zaten hayvanlar aç yemi görünce hemen oraya gelirler hem siz sevap işlersiniz hem de hayvanları kendinize alıştırabilirsiniz...

Evet arkadaşlar hem de müthiş bir gözlem zevki oluyor. Hiç göremediğim türde kuşlar aç oldukları için ekmeklerin üzerine üşüşüyorlar. :)

Balkonda ekmek kırıntıları oluyor... Bizim balkonada gelirler... :)

Tavuklarimi yemlerken onlarada atıyorum hatta kumrular yuva bile yapmış kapının üstüne

geçen yıl dışarıda kar var bende perncere önüne bulgur döktüm. 5 dk geçmedi birde ne göreyim 100e yakın güvercin birbiirinin üzerine konuyor pencereden dışarısı görünmüyordu :)

Ekmek kırıklıyorum, kuşumun yemlerinden koyuyorum ama hiç yediklerini görmedim.

Bizim balkondaki kumrunun yavruları çıktı yumurtadan:) maşallah çok tatlılar korkutmayalım diye pek yaklaşmıyoruz pencereden yem koyuyoruz anca yanlız hava çok soğuk yağmur kar yok ama rüzgarlı yapabileceğimiz bir şey varmı yavrulara bir şey olurmu:(

Bizim balkondaki kumrunun yavruları çıktı yumurtadan:) maşallah çok tatlılar korkutmayalım diye pek yaklaşmıyoruz pencereden yem koyuyoruz anca yanlız hava çok soğuk yağmur kar yok ama rüzgarlı yapabileceğimiz bir şey varmı yavrulara bir şey olurmu:(

Kargalara dikkat edin. Yavruları yiyorlar.