Karadeniz Pet

Acemiyim Yardım Edin Lütfen

• Konbuyu başlatan LimonYeşil
  • Başlangıç tarihi
L

LimonYeşil

Guest
Öncelikle Merhaba Benim 2 adet muhabbet kuşum var bildiğim kadarıyla birisi erkek ve diğeri dişi ben bunların yavrularını falan almak ıstıyorum ama bu hayvanlar hakkımda pek fazla bi bilgim yok ve bi arkadaşım bu siteyi önerdi bende kafama takılan 3-4 soruyu sizlere sormak ıstedim öncelikle yavru almak istiyorum ve kafeste nelerin bulunması gerekıyor 2.si kuşlarım ne zaman yavru yaparlar ve eş olduklarını nasıl anlayabilirim ? ve bana önerebilceğiniz kızışması için yem ? vs s kuşlarımın yaşlarını bildiğim kadarıyla dişi yavru gözlerinde iris yok yanı simsiyah ve ufak erkek olan kuşumun gözlrinde yenı yenı ufacık iris belirior yanı oda henüz yavru benım ne yapmam gerekıyor bunlara daha iyi bir hayat hazırlamak için mama tarifleri falan bulunmaktamı ? kuşlarımın resimleri altta var sarı olan dişi yeşil erkek :) kafeste gaga taşı yuvalık ballı yem vs bulunmakta suyu falan hergün tertemiz ediyorum ? ama kuşlarım ne zaman yavrular??

bopu.jpg

Öncelikle hoşgeldiniz, dediğiniz gibi dişi olan çiftleşme için daha küçük, anlaşıyorlarsa ve kavgaları yoksa 3 ay falan bekle, Duranettin arkadaşın yazdıklarına ek tünekleri ahşap alırsan iyi olur, hazır ballı krakerler zararlı çıkar ve kendin yapmayı dene, yuvalığıda 2-3 ay sonra takarsın. Düzeltme: telefondan bakarken cere rengini atlamışım :) bunların ikiside erkek.

Son düzenleme:
MErhaba, benim de sarı bir kuşum var. Ceresi sizinkinden daha açık pembe. Sarı kuşun dişi olduğundan emin misiniz?

Yeşil olan genç erkek tüye girmiş sarıda belirttiğiniz gibi dişi değil malesef oda erkek sarıyı değiştirmeni öneririm

İkiside erkek. Birisini değiştirin ama alttaki pembe cereli dursun bence çok tatlıymış. Krakeri çıkarın yapay yapıştırıcılar olduğu için önermiyoruz ve tahta tünek kullanın.

asla :)

Yeşil olan genç erkek tüye girmiş sarıda belirttiğiniz gibi dişi değil malesef oda erkek sarıyı değiştirmeni öneririm

ben sarı olanı değiştirmeyi düşünmüyorum çünki ALLAH NAZARDAN KORUSUN okadar canlı okadar heyecan dolu bi kuş ki anlatamam geçen eş aramak için petshopa gittiğimde adam bana bunu sat sat sat dedi ama vermedim vermeyide düşünmüyorum çunki ne bileyim o çok farklı benim için ilk aldığım günden beri çok uysal ısırması kaçması yok elımı uzattığımda elıme gelıyor ötüyor falan çok canlı bi kuş

Geri