Karadeniz Pet

Acil hasta durumu kötü yardım

Gizem TÜRKCAN

Paylaşımcı Üye
Bi tanıdığımızın kuşu hastaymış bana gösterdi. Kuş daha genç erkek. Poposundakı tüyler dökülmüş dışkısında çok sıvı var. Kuyruğunu sürekli yukarı aşağı yapıyor galiba solunum problemi var. Kabarık bir şekilde duruyor. Kafesin kapağını açınca hareketleniyor ama onun dışında kafeste hareketsiz kabarık bir şekilde oturuyor. Acil olarak nasıl bi tedavi uygulanabilir yardımlarınızı bekliyorum yoksa kuş ölecek. Memlekette yani köyde olduğumuz için veteriner yok en yakın ilçedeki veteriner de ancak büyükbaş hayvanlarla ilgileniyor kedi köpekten bile anlamıyor.

vylism.jpg

Geçmiş olsun. İlk etapta kafes ve ekipmanı yıkayıp temizleyin. Taze su ve yem verin, kuşu sıcak tutun. Aslında köy yerlerinde ilçelerde kanatlı hayvanlardan anlayan veterinerler olmalı. Zaten ilaç almak için de oraya gitmek gerekiyor.

Geçmiş olsun. İlk etapta kafes ve ekipmanı yıkayıp temizleyin. Taze su ve yem verin, kuşu sıcak tutun. Aslında köy yerlerinde ilçelerde kanatlı hayvanlardan anlayan veterinerler olmalı. Zaten ilaç almak için de oraya gitmek gerekiyor.

Zaten şimdi kafesi temizlettirdim. Kendi kuşumun yeminden koydum. Suyunu değiştirttim. Ama daha fazla ne yapacağımı bilmiyorum. Kuşun yüzü sanki ıslak gibi bir değişik. Aslında ishal desem ishal değil dışkının yeşil kısmı o kadar sıvı halde değil ama çok sıvı var dışkısında. Poposundaki bütün tüyler dökülmüş çok kötü görünüyor.

Allah(c.c) şifa versin kardeşim anlattığına göre kötü durumda iç parazit olabilir.ben ic parazit olmasın diye ayda bir suyuna sirke ekliyorum :)

Kuş hasta görünüyor, uygun bir antibiyotik tedavisine başlanmalı.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ishal olmuştur. ortamı sıcak olsun suyunu ılık su ile tazeleyin güzel vitamin ve lif içeren besinler yedirin diyecem de saçma olur. kuşu alıp para ihtiyacı olmayan doğru dürüst bakacak birine verin

ishal olmuştur. ortamı sıcak olsun suyunu ılık su ile tazeleyin güzel vitamin ve lif içeren besinler yedirin diyecem de saçma olur. kuşu alıp para ihtiyacı olmayan doğru dürüst bakacak birine verin

Keşke kuş almasaydınız dedim zaten kuşun halini görünce. Bir de uzun süredir böyle diyor. Hayvan aylardır hasta demek ki. Çok üzüldüm. Ama yapacak bir şey yok. Ben kuşuma iyi geceler demeden ışığı bile kapatmıyorum. Oyuncak gibi çocuklarına kuş alıp ilgilenmiyorlar sinir oluyorum.

Geri