Karadeniz Pet

Acil kuş hasta

tr0xt

Meraklı Üye
kuşum bugün çok az yem yedi ve az önce sıvı kustu ve Sıvı dışkısı var neler yapabilirim şuan akil verebilir misiniz

Hemen suluğunu yıkayıp taze su doldur.
Yemliğini döküp yıka ve yeni yem doldur.
Haşlanmış patates , pirinç haşlayıp lapasını ve suyu verebilirsin.
Varsa sade kanarya yemi (aspur) verebilirsin.
Vitaform kolay bulunan ve bilinen en basit ishal - sindirim sistemi için ilaçıdır.

Hemen suluğunu yıkayıp taze su doldur.
Yemliğini döküp yıka ve yeni yem doldur.
Haşlanmış patates , pirinç haşlayıp lapasını ve suyu verebilirsin.
Varsa sade kanarya yemi (aspur) verebilirsin.
Vitaform kolay bulunan ve bilinen en basit ishal - sindirim sistemi için ilaçıdır.

Sağolasın Levent bey evde birtek ilaç ya da vitamin yok kuşlar için Diğerlerinin hepsini Yaptım kaynar su koydum soğuttum patates başladım fakat bunları nasıl yedirecem hiç keyfi yok yemiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:05 -->-> Daha önceki mesaj 22:50 --

Arkadaşlar nasıl yedireceğim konusunda bilgisi yorumu olan yapabilir mi

Yakınına koy kendi yesin sen yedirme kuşu bogabilirsin

Tamam o zaman tüneğinin oralara koydum patates ve temiz su

Tamam o yiyecektir inş

Tamamdır çok teşekkür ettim inşallah bişe olmaz

İnşallah yedimi hiç ?

Yok hala uyukluyor su içti biraz o kadar dün hiçbirşeyi yoktu ya

arkadaşlar peki bulaşma durumu var mıdır kafeste bir de dişi kuş var ayırmak için kafesim yok ne yapacağımı şaşırdım bugün biraz patates yedi su içti baya yine kusar gibi oldu az birşey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:58 -->-> Daha önceki mesaj 01:13 --

güncel kusruma bakmayın kaybetmek istemiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:05 -->-> Daha önceki mesaj 10:58 --

Bugün veterinere götürdüm ve iç açıcı değil 1.5 gündür Ağzına yem almadı sadece su içiyor ona da ilaç verdi veteriner ilaçlı sudan içti ama hala uyuyor az önce tabana düştü ben çıkardım kendi çıkamadı Ilaç inşallah işe yarar ama sanmıyorum yarın Sabahı göreceğini

Son düzenleme:
üzüldüm dostum tabana düştüyse geç kalınmıs olabilir ilaçlı suyu içmezse bir damlalık yardımıyla siz verin kusa

üzüldüm dostum tabana düştüyse geç kalınmıs olabilir ilaçlı suyu içmezse bir damlalık yardımıyla siz verin kusa

ben de çok üzgünüm ağzına biraz şırıngayla yem damlattım kustu sadece ilaçlı suyu kusmuyor onu da 2 damla akıttım ağzına zaten cumartesi elimden neredeyse 1 avuç yem yiyordu bu kuş nasıl birden oldu anlamadım ya

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:28 -->-> Daha önceki mesaj 20:19 --

arkadaşlar kuş bugün öğlen öldü nedenini merak ettim arkadaşımı çağırdım şuan intörn ve kuş öldükten sonra açtık içini sağ akciğerinde aşırı şekilde enfeksiyon gördük zatürre olmuş basit gibi gelecek ama kuşlarda cereyanda kalma üşütme yanında sigara içimi kirli hava havasız kalma tarzı şeyler o küçük bünye için çok önemli ben elimden geleni yaptım kuş için ama malesef yaşatamadım sadece 1 gün pencere yarım açık yattım gece benim odamdaydı ve akut gelişmiş bu hastalık bu tip şeylere cidden dikkat etmek lazım aman birşey olmaz dememek lazım

Acı tecrübe geçmiş olsun...

Geri