Karadeniz Pet

Acil !!! Lütfen Kuşumun kanadının altı kantoplamış gibi duruyor.

Z

zonmak

Guest
Yaklaşık 1 yaşında olan muhabbet kuşumun kanadının altı kan toplamış. Y ada ben öyle gördüm. Kafesinde gagası için aldığımız tırtıklı tünek vardı. Orada çok vakit geçiriyordu.O yüzden olcağını düşünüyorum ama emin olamadım. Bugünde pazar çoğu yer kapalı, arko krem falan sürdük. Resimleri aşağıdadır. Bilen birilieri varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

MPazMa.jpg
[/url][/IMG]

Q4pkdV.jpg
[/url][/IMG]

Uçmasında bir problem varmı yada kuşunun kafesi küçük ve kuşunu uçurmuyorsan kanatlarını açmadığı için pişik olabilir pudra sürmeni öneririm

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kusunuzda ur olduğunu düşünüyorum geçmiş olsun bir veteriner görse iyi olur

Uçmasında bir problem varmı yada kuşunun kafesi küçük ve kuşunu uçurmuyorsan kanatlarını açmadığı için pişik olabilir pudra sürmeni öneririm

Kuşun kafesi büyüktür. Fakat çok dışarı çıkarmıyorum. Sobalı odada duruyor birde fazla sıcak yapmamaya çalışıyoruz ama

Geçmiş olsun ur var kanadının tarafında.
Veteriner en iyi çözüm.
Eğer imkan yoksa, aktardan sirke ruhu alıp resim fırçası ile urun üzerine sürebilirsin.
Bir süre sonra kuruyup kendi kendine düşecektir.

veteriner ne yapacak ki ura dediğiniz yöntem ile kurtulma şansı var mı?

Siz bi veterinere götürün yinede. Çok geç kalmadan götürmelisiniz. Kendi kurguladığımız hastalıklara göre hareket etmemeliyiz. Net hangi hastalık olduğunu ve tedavisini en iyi vet bilir :( Çok gçmiş olsun

Cerrahi müdahele de gerekebilir. Sirke ruhunu deneyin ama her ur için çözüm değil maalesef.

ur varmış. pantenol diye bir krem varmış. Ondan süreceksin dedi 1 hafta falan kuruyacak. Sonra onu oradan alıcaz. Tekrar sürüp orayı kapatıcak dedi.

Alıcaz derken ne dedi? Cerrahi yöntemle mi?

kuruyunca alıcaz dedi. Tekrar o kremi sürünce temizlenecek dedi. Ama bu kremi bir türlü bulamadık. O yüzden muadili olan bepantnmi bepantolmü ne o kremi kullanıyoruz.

Ama o urun olduğu bölge sertleşti gibi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:44 -->-> Daha önceki mesaj 10:17 --

yemekte çok yemiyor zayıfladı baya. Krem sürüyoruz ama faydası varmı bilemedim. Lütfen ur hakkında yaptığınız yöntemler varsa söyler misiniz? Hiç krem falan sürerek tedavi eden birileri var mı? Doğrumu yapıyoruz. Sirke ruhunu deneyelim mi? Urun ucunda az bir kan toplandı. Sirke ruhu yakar mı? Sirke ruhunu urun üstüne mi süreceğiz?

kuruyunca alıcaz dedi. Tekrar o kremi sürünce temizlenecek dedi. Ama bu kremi bir türlü bulamadık. O yüzden muadili olan bepantnmi bepantolmü ne o kremi kullanıyoruz.

Ama o urun olduğu bölge sertleşti gibi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:44 -->-> Daha önceki mesaj 10:17 --

yemekte çok yemiyor zayıfladı baya. Krem sürüyoruz ama faydası varmı bilemedim. Lütfen ur hakkında yaptığınız yöntemler varsa söyler misiniz? Hiç krem falan sürerek tedavi eden birileri var mı? Doğrumu yapıyoruz. Sirke ruhunu deneyelim mi? Urun ucunda az bir kan toplandı. Sirke ruhu yakar mı? Sirke ruhunu urun üstüne mi süreceğiz?

Veteriner krem verdiyse onu kullanın. Bir işlem yapmasanız sirke ruhu veya iodine derdim ama kremin üzerine etkisini bilemiyorum açıkçası. Yedirebilirseniz acı kırmızı yedirin. İştah açar. Taze meyve olanını. İştah problemi için de veterinerle ayrıca görüşseniz iyi olur

Geri