Karadeniz Pet

Acil Yardım Lütfen !!!!!

• Konbuyu başlatan umutkancura
  • Başlangıç tarihi
U

umutkancura

Guest
Merhaba arkadaşlar
Bana acil yardım edebilirmisiniz.2 gündür bizim muhabbet kusu rahatsız. Ilk gün halsiz bitkin duruyordu kabarmisti falan. Limona çeyrek aspirin ezip enjektörle ağzına damlattim akşamına iyileşti ama 2 günden beri hiç konuşmuyor. Konuşmaya çalışınca burnu tikaliymis gibi fıs fıs ses çıkarıyor. Birde dun sabah burnundan sari bi sivi akintisi gordum. Agzinda bogazinda su kalmış bisey kalmış gibi tiksiriyor konusmaya calisinca. Bu durum beni çok uzmeye başladı yardim edin ne olur bilgisi olan arkadaslar. Simdiden teşekkür ederim ilginize.

Umut bey öncelikle geçmiş olsun, konu başlıklarınızı Acil Lütfen vb. şekilde açmazsanız sevinirim.
Kuşunuzun bir fotoğrafı veya video'su var mı? Daha faydalı olabilmek için şu anki hasta hali ile gözlemlememiz gerekiyor?

Acaba enjektörle ağzına verirken burnuna da kaçmış olabilir mi?

Teşekkürler. Tamam dikkate alirim soylediginizi kusura bakmayin yeni uye oldum kurallardan pek haberdar degilim.
Resim veya videosu yok fakat isterseniz cekebilirim. Ama resimle pek birsey anlasilacagini ummuyorum.
Ekin bey enjektorle verirken cok dikkat ettim ama arada kaçmış olabilir yine emin olamıyorum

Tevfik bey teşekkür ederim ilginize.
Bizimkinin simdi genel durumu iyi.tuylerde kabarma falan veya bitkinlik yok. Hasta olduğu ilk güne nazaran iyi durumu fakat bu otme konusunda sıkıntı var soluklanirkende hızlı bi şekilde oluyor nefes alıp vermesi. Burnundan fisilti sesi geliyor konusmaya calisinca ve ağzında su varmış gibi ses geliyor. Bir video cekip gonderebilirim isterseniz

Video çekip yüklerseniz daha sağlıklı yorumlar yapabiliriz. Şimdi diyeceklerimiz ile yanlış yönlendirmelerde bulunabilirim.

Tamam videoyu buraya mi yukleyeyim peki nasil yukleyecegim yardimci olabilirmisiniz biraz

Merhaba arkadaşlar ya kaç gündür takip ediyorum. Koşum yerdeki yemleri yan alıyor ağzını. Ve üst gagası çok uzun gaga taşı var ama onun gagasının bu durumunu düzeltmekle hiç uğraşmaya niyeti yokmuş gibi duruyor. Aslında o uzun bölüm beyazlamışa benziyor sanki doğal yollarla hal olacakmış gibi fakat hiç gaga taşı ile uğraşmadığı için bunun biraz uzun bir süreç olacağı kanaatindeyim. Sizce müdahale etmeli

Merhaba arkadaşlar ya kaç gündür takip ediyorum. Koşum yerdeki yemleri yan alıyor ağzını. Ve üst gagası çok uzun gaga taşı var ama onun gagasının bu durumunu düzeltmekle hiç uğraşmaya niyeti yokmuş gibi duruyor. Aslında o uzun bölüm beyazlamışa benziyor sanki doğal yollarla hal olacakmış gibi fakat hiç gaga taşı ile uğraşmadığı için bunun biraz uzun bir süreç olacağı kanaatindeyim. Sizce müdahale etmeli

Ali bey, muhabbet kuşunuz gaga uzunluğundan dolayı rahat yem yiyemiyor. Gagasını siz keseceksiniz, gaga taşı yerine ise size Kalamar Kemiği önerebilirim.

Ya arkadaşlar mobilden nasıl konu açabiliriz. Nokia lumia bir türlü bulamadım

Sent from my RM-821_eu_turkey_343 using Tapatalk

Geri