Karadeniz Pet

acil solunum yolu rahatsızlığı sanırım

ERKİN AK

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar dişi kuşum dün ceresinin üstü açılmıştı tüy olarak tuhaf geldi inceliyordum. hayvanın kuyruğunun aşağı yukarı salladığını gördüm. ve ağzını açıp duruyordu. video su şu sekilde sanırım solunum yolu hastalığı baytril tablet kullancam 5 gün ama nasıl kullancam yardımcı olun

video: kuyruk sallama ve nefes - Dailymotion video

resim :
yd2Jq9.jpg

RyE8DZ.jpg

8nmWzA.jpg

ElQWDv.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:10 -->-> Daha önceki mesaj 08:50 --

arkadaşlar baytrilin geçirmediği falan yazılmış birçok sitede. vitaform ve eritrom denmiş. veteriner açılınca veterinere gideceğim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:42 -->-> Daha önceki mesaj 09:10 --

veterinere gittim videodan baktı. iki şırınga içinde ilaç verdi 1cc suyuna ekle dedi. 6 gün devam etcek tedavi

yağlamış kuşlar, kafes içinde ve dışarda uçan kuşlar veya sıcak havalarda veya güneş alan bir yerde duran kuşlarda sözünü ettiğiniz kuyruk sallama ve ağzını açma şeklinde davranışlar sergileyebilir, kuşu elinize alın, kilolu olup olmadığını kontrol edin, kafes dışına bırakın, iyi uçuyor mu bir bakın, eğer yağlanmış ise sürekli uçurarak ve mamayı keserek zayıflatmaya çalışın, eğer kuşunuz yağlanmamışsa ve sürekli sözünü ettiğiniz hareketleri yapıyorsa astım hastalığına yakalanmıştır, veterinerin verdiği ilaçla geçmezse aviastım ilacını deneyin...

miravit multi vitamin var ben ondan aldım solunum yolu hastalıklarına da iyi geliyor benim kuşun hırıltısı kesildi

dişiyle erkeği ayırmam gerekiyormu onada buluşır mı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:36 -->-> Daha önceki mesaj 16:37 --

arkadaşlar son ilacı bugün uyguladım iyileşme var gibi kuşumda şimdi nasıl birşey uygulayayım daha iyi toplaması için. havuç yumarta mama yapmayı düşünüyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:40 -->-> Daha önceki mesaj 16:36 --

arkadaşlar kuşum iyileşmişti dün yine başladı aynı davranmaya sanırım sol burun deliğinde bir sorun var akıntı olabilir. ne yapmalıyım veterinere tekrar gideceğim

Veteriner kesin şurup vermiştir size. Baytril kullanacaksanız da 5 gün 1/5 tablet 10ml suda karıstırılıp agızdan 1 damla , suluguna 1/5 tablet 10 ml suda karıstırılıp suluga 1 ml. seklinde uygulamanız gerekiyor. (Kendi veterinerimden aldıgım kullanım şeklidir)

Veteriner kesin şurup vermiştir size. Baytril kullanacaksanız da 5 gün 1/5 tablet 10ml suda karıstırılıp agızdan 1 damla , suluguna 1/5 tablet 10 ml suda karıstırılıp suluga 1 ml. seklinde uygulamanız gerekiyor. (Kendi veterinerimden aldıgım kullanım şeklidir)

baytril %5 mi almalyım. veterinerden mi almalıyım yoksa eczanede olurmu

o konuda tam bir bilgim yok ama hani biraz konusma ayarlayabilme kabiliyeti varsa sanırım alınabilir :D

teşekkürler ben önce bir gideyim verdiğiniz ilaç işe yaramadı diyeyim sonrada baytril varmış falan diyim bakalım ne dicek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:29 -->-> Daha önceki mesaj 12:28 --

ecznede var hocam ıcme suyuna nınut tanesı kadar katıyorsun 6 gun devam edıyorsun

eğerki veterinerden baytril temin edemezsem eczaneden alacağım

tercih senın hocam biz öneri yaparız sadece karar senin :)

teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. çiftimi ayırmama gerek yok değilmi. çünkü geçen defa ayrdığımda erkek kuşum kuyruğunu falan yolmuştu tesadüfmüydü tüy dökümümü yaşadı yoksa kendinemi zarar verdi bilmiyorum

Z%C4%B0TROMAX-F%C4%B0LM-TABLET-YAN-ETK%C4%B0LER%C4%B0.jpg
bahsettiğiniz bumudur

Son düzenleme:
ERKİN AK yok tablet olandegıl oral suspansıyon olandan

teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:47 -->-> Daha önceki mesaj 13:45 --

ERKİN AK yok tablet olandegıl oral suspansıyon olandan

ml fark ediermi 15

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:05 -->-> Daha önceki mesaj 13:47 --

teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:47 -->-> Daha önceki mesaj 13:45 --

ml fark ediermi 15

aldım ilacı akşama başlıcam uygulamaya çiftleri ayırmalımıyım

Geri