Karadeniz Pet

Acil yardı kuşta sanki tümör var

mtangut

Yeni Üye
Merhaba,
1-2 gündür muhabbet kuşunda gariplik vardı önce gagasını hızlı hızlı açıp kapıyordu o kadar hızlı ki görmiyorduk. Biraz araştırdım sıcaktan yaparlar öyle serinlet dediler biraz suyla oynattım, dağa pikniğe gittik kuşuda götürdüm rahatlar gibi oldu biraz.
Daha sonra ağzını tekrar seri bir şekilde açıp kapamaya başladı ve sürekli yemliğinde yem yer hale geldi. Şuan tüneğinde sabit duramıyor, sanki kör gibi etrafında olanları algılamıyor, elime almaya çalıştığımda kızıyor ve kafası sürekli sanki tümörlü bir hasta gibi yan duruyor.

https://youtu.be/tXZ-i3HZ-bk

Geçmiş olsun :( Sanırım sallabaş olmuş.Kanatlılardan anlayan bir veterinere götürürseniz iyi olur.

evet sanırım o dediğiniz hastalık salmonella da deniyormuş herhalde. Tedavisini araştırıyorum. Yarın sabah ta veterinere götüreceğim sonucunu buraya yazarım. Teşekkürler.

Geçmiş olsun.İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur.Gelişmeleri bildirmenizi bekliyoruz.

Sizi umutsuzluğa itmek istemem ama bu hastalığın çözümü yok diye biliyorum güvercinler de de rastlanan bir hastalikmis

Geçmiş olsun gelişmelerden bizi de haberdar edin

Merhaba,
1-2 gündür muhabbet kuşunda gariplik vardı önce gagasını hızlı hızlı açıp kapıyordu o kadar hızlı ki görmiyorduk. Biraz araştırdım sıcaktan yaparlar öyle serinlet dediler biraz suyla oynattım, dağa pikniğe gittik kuşuda götürdüm rahatlar gibi oldu biraz.
Daha sonra ağzını tekrar seri bir şekilde açıp kapamaya başladı ve sürekli yemliğinde yem yer hale geldi. Şuan tüneğinde sabit duramıyor, sanki kör gibi etrafında olanları algılamıyor, elime almaya çalıştığımda kızıyor ve kafası sürekli sanki tümörlü bir hasta gibi yan duruyor.

https://youtu.be/tXZ-i3HZ-bk

öncelikle geçmiş olsun umarım sağlığına kavuşur,Çin malı ucuz boyası çıkan bol miktarda kurşun ve kansorejen madde içeren boyadan kuşunuz gördüğüm kadarıyla ciddi miktarda kemirip yemiş,ayrıca kafes çok küçük ızgarası yok kuş doğrudan kendi pisliğine basıp tünek vs. kafesin hertarafına dışkısını bulaştırıyor,Veteriner yada uzman yetiştiricilerin önerileri doğrultusunda tedavinin yanı sıra kafesinide kuşunuza asgari yaşam koşulları sağlayacak nitelikte içindeki tüm ekipman ve tünekler ile değiştirmenizi öneririm.

Geri