Karadeniz Pet

Acil yardım bilgisi olanlar... Muhabbet kusu

• Konbuyu başlatan KEVSER HABBAL
  • Başlangıç tarihi
K

KEVSER HABBAL

Guest
Muhabbet kuslarımı 20 gün önce aldım. Erkek 6-7 aylık dişi 4 aylık felan. Kuslarım ilk birkaç gün ceyranda kaldı galiba. Dişi kusum ishal hep poposuna yapısıo dıskısı toplanıo felan tüylerı kabarık duruyor ve bası arkada uyuyor. dün veterinere götürdüm daha dişi olduğu bile belli degıl dedi ama erkekle opusuyordu_? dişi kusumun popousu kırmızı gibi ama dıskısında yok. Bana vitaform diye bir ilaç verdi veteriner suyuna karıstır 5 gün dedi bende su içmiyor yemek yemiyor dedim eline al ters tutmadan içir dedi oyle yaptım poposuna da nemlendiri krem sür dedi ben vazelin sürdüm ama poposu dıskı dolu tam temizleyemedim bile. iyi olur mu doğru yapıyor muyum ne yapmalıyım kus gidici mi yoksa _? daha ele bile alısık değiller dişi tam ucmayı bilmiyor bile. offff....:confused:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuslar buyuk bu saatten sonra ele gelmesini unutun. Lutfen foto yukleyin.

Fotoyu nerden yükleyebilirim yeni üye oldum büyük degıl kı aslında daha once de muhabbet kusu baktım o cok farklıydı herseye alısıktı hersey yıyordu yapıyordu ama o tektı tabı ve erkektı konusuyordu neyse nasıl yuklerım_?

Kuslarin diskisini elinizle tutup yavasca cekin korkmayin bisey olmaz

Pamukla sildim de poposu sankı bır parca asagıda gıbı dıskısı yapısmıs onu koparırırm felan dıye korktum nasıl resım yuklerım_?

ishal olan kuşuna princi haşla suyunu sırıngayla ağzına sık günde üç defa en geç 24 saat içinde düzelecektir

tesekkur ederim sizlere. resim yarın yuklicem tekrar bakın cunku sarjım bozuldu tlf acılmıo usb bozyldu laptopa yukleyemiyorum pff...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:06 -->-> Daha önceki mesaj 05:05 --

peki ilac için ne diyorsunuz ıyı mı _? kabarık durması ve istahsız olması ishalden mı kanaklanıyor_?

ilaç kullanmayın. haşlanmış pirinş suyunu enjektör(şırınca) ile ağzına damlatın günde üç defar üçer veya dörder damla

anladım tamam yarın denıycem resim yarın yuklıcem bakın lütfen..

Moderatör tarafında düzenlendi:
şırıngayla midesine doğru sıkmalısın yoksa içmiyor çıkarıyor ben öyle yapıyorum. İshal için vitaform yetersiz kalabilir vitamin yönü ağır çünkü. Coxidin almalısın ve ağzına damlatmalısın

midesine derken ağzına degıl yanı tuylerı acıp mıdesıne mı _? tesekkurler...

daha once kus baktım hastanede calıstım ama hıc hasta kusla uğrasmadım kafam durdu :D tesekkurler...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:53 -->-> Daha önceki mesaj 05:40 --

hayır hayır şırınganın ucuna 3-4cm lik serum borusu takın ve ağzından içeriye sokun. ama tecrübesizseniz ağzına damlatın o az çok yeter ona

Mustafa bey kusumda bit gordum ondanmıs tum o hallerı zavallı kus yavru zaten erıdı bıttı ne yapmam gerek _?

parazit ilacı almalısın bildiğim kadarı ile en tesirli olanları enseden damlatılanlar. birde kafesi sıcak suyla güzelce yıkayın.

parazit ilacı almalısın bildiğim kadarı ile en tesirli olanları enseden damlatılanlar. birde kafesi sıcak suyla güzelce yıkayın.

Kusları aldığımdan gunden berı kafes temızlıgını hergun yapıyorum yanı 3 haftadır. Parazit spreyi de var 2 gunde bir sıkıyorum bugun bit spreyi alıcam kafayı yicem zavallı kus diğer kusuma da gecicek korkuyorum dün kusu elime aldım heryerine parazit spreyi sıktım sonra bi baktım yine geziyor kafasında hayvam :mad:

Enseye damlatılan bit ilacını kullanın spreyler bit yokken tedbir amaclı kullanırsa işe yarayabilir ama bir varsa sprey çözemiyor.
Tek çözüm ense damlası.

Geri