Karadeniz Pet

Acil yardım istiyorum (Yavrular ölüyor)

erman_erman01

Yeni Üye
Günaydın arkadaşlar... üretimhanemde aşırı derecede yavru ölümü var kursakları dolu yavrular ölüyor bugün hafta sonu 15 yavru ölmüş...yardım bekliyorum bir ilaç falan bilen varsa

Ölüm nedenlerini araştırdınız mı ? Bit , soğuk , kursak hastalıkları . İlacı almadan önce doğru teşhis koymanız gerek . Önce bunu araştırın bence. Geçmiş olsun.

çoklu ölüm varsa bence de bit pire gibi asalaklardan ya da soğuktan ölmüş olabilirler

toplu ölümlerde soğuk ve parazit ilk akla gelen nedenler

adana ceyhandayım üretim hanem 22-25 derece arası 55 nem. havalandırma sürekli çalışıyor. plastik folluk kulanıyorum. sürekli temiz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:57 -->-> Daha önceki mesaj 11:35 --

yavrular ölmeye devam ediyor bu gün 10 tane daha öldü :(

Bence de salgın bir hastalık Olabilir çok geçmiş olsun en iyisi veteriner

ölü yavruları götürdüm veterinere kursakları dolu oda şaşırdı. bir haftada 50 tane yavru öldü hemde ufak yavruda değil 10 15 günlük yavrular. veteriner neo terramicin verdi. 3 gün kullan dedi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:04 -->-> Daha önceki mesaj 13:04 --

yemden veye mamadan olsa anaçlarada birşeyler olur ama anaçlar sağlam.

Geçmiş Olsun.

ölen yavruların karınlarında siyahlık var mıydı? İncelediniz mi?

geçmiş olsun usta aynı durum benim arkadaşımdada var kursakları dolu bir şekilde ölüyor bende adana dayım artık hava dan şüphelenmeye basladım

Geçmiş olsun. Toplu ölümlerde salgın bir hastalık olabilir. Ölen yavruları
görsel olarak inceleme imkanınız oldu mu? Yavruların fotoğrafını atarsanız
foto ları gören bir arkadaş belki yardımcı olabilir size tekrar dan geçmiş olsun

ölü yavruları götürdüm veterinere kursakları dolu oda şaşırdı. bir haftada 50 tane yavru öldü hemde ufak yavruda değil 10 15 günlük yavrular. veteriner neo terramicin verdi. 3 gün kullan dedi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:04 -->-> Daha önceki mesaj 13:04 --

yemden veye mamadan olsa anaçlarada birşeyler olur ama anaçlar sağlam.
İç parazit ilacı vermiş. Geçmiş olsun. İnşallah bir an önce düzelirler.

ölü yavruların kursaklarında siyah bişey yok gayet sağlıklı iken bir anda felc gibi oluyor
halsisleşiyor.1 günde ölüyor

Çok geçmiş olsun. :( Size katılıyorum bencede felç gibi bir şey bu. Hasta olmadan aniden ölmeleri çok garip.

ölü yavruların kursaklarında siyah bişey yok gayet sağlıklı iken bir anda felc gibi oluyor
halsisleşiyor.1 günde ölüyor

Siyah nokta karın bölgesinde sağ ayak civarında oluyor.
o hastalığa yakalanan yavrular genelde 10 gün içinde maalesef
ölüyorlar. Size karın bölgesini bi incelemenizi öneririm.