petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acil yardim lutfen :((

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve eknvrl tarafından 13 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. eknvrl

eknvrl New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar..
    1 hafta once 3 yasindaki muhabbet kusuma disi arkadas aldim. Yeni aldigimiz kus once ishaldi ama duzeldi. Bugun sabah bir baktim eski kusum hasta olmus. Surekli kafasini gomup uyuyor hic kalkmadi bugun zor ayakta duruyor. Cok uzuluyorum bir sey olacak diye. Diger kustan birsey bulasmis olabilir mi.kafasinin uzerindeki tuyler de sanki kopmus gibi..ayirmam lazim mi, hic birseyi olmayan kusuma ne oldu anlamadim :(

#1 eknvrl, 13 Şubat 2016
    Son düzenleme: 13 Şubat 2016
  2. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Yeni aldiginiz kuşu keşke hemen ayni kafese koymasaydiniz.
    ishale bağlı yeni aldiginiz kuştan bulaşmış olabilir.
    7 gün ayrı (karantina) baksaydiniz iyi olurdu.
    kafa tüylerini yeni alinan kuş yolmus olabilir.
    kuşu nerden aldiniz?

3. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    mikrop bulaşmış olabilir , fakat tüylerin bu mikropla alakalı olup olmadıgını söylemek cok zor :)

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Belki de rastlantidir kusunuz tüye girmiştir siz yine de imkanınız var ise ayırın kuşlarınızı

5. eknvrl

eknvrl New Member

Beğenileri:
    0
    Cevaplariniz icin tesekkur ederim..tamamen cahillik ettim sanirim ayni yere koyarak..dun aksam ayirdim diskisi sulu gibi..hala cok halsiz :(( ishal ilaci vermeli miyim..ya da haslanmos patates diye okudum?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:37 -->-> Daha önceki mesaj 11:35 --

Kusu petshoptan aldim..dun ayni yere sordum mama verdi ishal olursa mamayi kesip patates verin dedi ama hic birsey yemiyor ki..

Sayfayı Paylaş