Karadeniz Pet

Acil yardım tüy kabartıyor

• Konbuyu başlatan Hüseyin KÖKEN
  • Başlangıç tarihi
H

Hüseyin KÖKEN

Guest
u8uby.jpg

u8uf2.jpg

u8ugr.jpg

Arkadaşlar merhaba. Az önce eve geldim ve erkek kuşumu bu halde gördüm. Kafesin tabanında öylece duruyordu. Sıkıntısı nedir acaba ? Poposunda herhangi bi dışkı lekesi yok. İshal durumu da yok sanırım. Beyaz olan ise 5 aylık dişi kuşum. Çok hareketli,onda bir sıkıntı yok gibi. Yine de ne olur ne olmaz diye kafeslerini ayırdım. Sizce ne yapmalıyım düzelmesi için ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:09 -->-> Daha önceki mesaj 19:01 --

Bi tavsiyesi olan yok mu arkadaşlar.

Bende aynı durumdayım çoğu kişide aynı durumda sanırım mevsim geçişinden.
Herşeyi deniyorum bir sonuç alırsam söylerim.

Mama olarak tavsiyeniz var mı Celalettin Bey ?

Her zaman hareketli olan kuşu bu şekilde görünce çok üzülüyorum. Teşekkürler Duranettin Bey. İnşallah kurtulabiliriz şu hastalıktan.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:51 -->-> Daha önceki mesaj 19:15 --

Arkadaşlar şimdi de ayırdığım kafesteki yemlikteki yemle uğraşıyor. Ayıklamıyor,dışa döküyor gibi. Tüylerini kabartmış vaziyette

Aynı sorun bende de var .. bilenler yardım edebilir mi?ltfn...

ceyranda kaldı mı kuşlar önce bunu engellemelisiniz ishal yoksa acil veterinere gitmelisiniz ishal varsa bunun tedavisine baslanmalı

ishal var beim kuşta ceyranda kalmadı.. patates verdim suluguna kahve koydum. bekliyorum. patatesi elimle azcık yedirebildim yemiyor.
resimdeki kuş gibi duruyor kabarık ve kanatları düşük.

Üşütmüş gibi duruyor sıcak tutun vitamin ve mama takviyesi yapın

sanki kus usuyor gibi duruyor ben kuşların yerini değiştirince resimdeki gibi duruyorlardi sonra odaya kendi imkanlarimla isi yalıtım yaptım ve ufak eski bir soba koydum hergün sabah ve akşam 1 kere yakiyorum usumuyor yavrularım usumuyor artık bir sıkıntılarıda yok cok sukur

3 hafta once kuş pazarından aldıgım yavru bu haldeydı suan cok iyi tek ıyı gelen ılac BAYTRİL agızdan bır ıkı doz 2 gun arayla ve mama en etkılı cozum bılgınız olsun denemızde yarar var Şu an bı abım hedıye ettı aynı sıkıntı ondada vart aynı sekılde onada uygulucam sonuc alırsam yazarım

bende bir petshop'dan toz antibiyotik aldım adını bilmiyoru Baytril benzeri birşeymiş. Hergün suyunu değiştirmek koşulu ile suya 1 mercimek tanesi büyüklüğünde ekliyoruz. Bugün 4.günüm fakat pek bir gelişme göremedim bana yaklaşık 20 gün kullan dedi bakalım görecez :) Ayrıca şu da yapılabilir 1 gün antibiyotik 1 gün vitaminli su verilebilir :)

merahaba arkadaşlar benım kuşumda da kabarma var fakat dışkısını yaptıgında yedıgı yemın sındırılmeden cıkardıgını gördum dışkısında yemler bütün olarak cıkıyor. sebebi nedır acaba avivit aldım onu verıyorum ama bıişe yaramadı ne yapmalıyım... kuşum erkek eşleşme donemınden sonra oldu

dostlar mevsim geçişi ishale neden olurmu

benim dişide bu şekilde ama yemesinde içmesinde oyun oynamasında bir sorun yok uyurken kabartıyor kendini

bende üşütme diye düşünüyorum.

Geri