petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acil yardım tüy kabartıyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Hüseyin KÖKEN tarafından 6 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Hüseyin KÖKEN

Arkadaşlar merhaba. Az önce eve geldim ve erkek kuşumu bu halde gördüm. Kafesin tabanında öylece duruyordu. Sıkıntısı nedir acaba ? Poposunda herhangi bi dışkı lekesi yok. İshal durumu da yok sanırım. Beyaz olan ise 5 aylık dişi kuşum. Çok hareketli,onda bir sıkıntı yok gibi. Yine de ne olur ne olmaz diye kafeslerini ayırdım. Sizce ne yapmalıyım düzelmesi için ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:09 -->-> Daha önceki mesaj 19:01 --

Bi tavsiyesi olan yok mu arkadaşlar.

2. Celalettin TOPAL

Erkek hasta mama vitain verin

3. Duranettin ERAYDIN

Bende aynı durumdayım çoğu kişide aynı durumda sanırım mevsim geçişinden.
    Herşeyi deniyorum bir sonuç alırsam söylerim.

4. Celalettin TOPAL

Inşallah iyi sonuçlar alırsınız

5. Hüseyin KÖKEN

Mama olarak tavsiyeniz var mı Celalettin Bey ?

Her zaman hareketli olan kuşu bu şekilde görünce çok üzülüyorum. Teşekkürler Duranettin Bey. İnşallah kurtulabiliriz şu hastalıktan.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:51 -->-> Daha önceki mesaj 19:15 --

Arkadaşlar şimdi de ayırdığım kafesteki yemlikteki yemle uğraşıyor. Ayıklamıyor,dışa döküyor gibi. Tüylerini kabartmış vaziyette

6. Yasin ZORLU

Aynı sorun bende de var .. bilenler yardım edebilir mi?ltfn...

7. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    ceyranda kaldı mı kuşlar önce bunu engellemelisiniz ishal yoksa acil veterinere gitmelisiniz ishal varsa bunun tedavisine baslanmalı

8. Yasin ZORLU

ishal var beim kuşta ceyranda kalmadı.. patates verdim suluguna kahve koydum. bekliyorum. patatesi elimle azcık yedirebildim yemiyor.
    resimdeki kuş gibi duruyor kabarık ve kanatları düşük.

9. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Üşütmüş gibi duruyor sıcak tutun vitamin ve mama takviyesi yapın

10. kartall82

kartall82 Guest

sanki kus usuyor gibi duruyor ben kuşların yerini değiştirince resimdeki gibi duruyorlardi sonra odaya kendi imkanlarimla isi yalıtım yaptım ve ufak eski bir soba koydum hergün sabah ve akşam 1 kere yakiyorum usumuyor yavrularım usumuyor artık bir sıkıntılarıda yok cok sukur

11. Hakan Kuş

3 hafta once kuş pazarından aldıgım yavru bu haldeydı suan cok iyi tek ıyı gelen ılac BAYTRİL agızdan bır ıkı doz 2 gun arayla ve mama en etkılı cozum bılgınız olsun denemızde yarar var Şu an bı abım hedıye ettı aynı sıkıntı ondada vart aynı sekılde onada uygulucam sonuc alırsam yazarım

12. Crowlie

Crowlie Guest

bende bir petshop'dan toz antibiyotik aldım adını bilmiyoru Baytril benzeri birşeymiş. Hergün suyunu değiştirmek koşulu ile suya 1 mercimek tanesi büyüklüğünde ekliyoruz. Bugün 4.günüm fakat pek bir gelişme göremedim bana yaklaşık 20 gün kullan dedi bakalım görecez :) Ayrıca şu da yapılabilir 1 gün antibiyotik 1 gün vitaminli su verilebilir :)

13. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    inşallah iyi olur

14. sebo kuscu

iyilesti mi insallah

15. serkan_58

serkan_58 New Member

Beğenileri:
    0
    merahaba arkadaşlar benım kuşumda da kabarma var fakat dışkısını yaptıgında yedıgı yemın sındırılmeden cıkardıgını gördum dışkısında yemler bütün olarak cıkıyor. sebebi nedır acaba avivit aldım onu verıyorum ama bıişe yaramadı ne yapmalıyım... kuşum erkek eşleşme donemınden sonra oldu

16. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    dostlar mevsim geçişi ishale neden olurmu

17. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    benim dişide bu şekilde ama yemesinde içmesinde oyun oynamasında bir sorun yok uyurken kabartıyor kendini

18. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    bende üşütme diye düşünüyorum.

19. Yasin ZORLU

Sayfayı Paylaş