Karadeniz Pet

acil yardım

garip ve pamuk

Yeni Üye
dişi muhabbet kuşum yuvalığa girip hızlıca kanat çırpıyor ve yüksesle ötüyor geri çıkıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:51 -->-> Daha önceki mesaj 21:50 --

bilgisi olan yok mu

bir şeyden korkmuş olabilir mi ?

erkekle çok iyi anlaşıyorlar erkeğin üzerine çıkmaya çalışıyo kur filan yapıyo dişi erkeğe

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:58 -->-> Daha önceki mesaj 21:55 --

bu durumun sebi nedir yaaaa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:02 -->-> Daha önceki mesaj 21:58 --

hadi ama yaa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:33 -->-> Daha önceki mesaj 22:02 --

yardım lütfen

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:48 -->-> Daha önceki mesaj 22:33 --

bakan yok muuuu

dişiler kur yapıyo mu bendeki dişi de yapıyo da ceresi de tam belli değil erkeğe döner belki sadece erkekler mi kur yapar? dişi kafa tuylerini kabartıp erkeğin gagasına tıklatıyo?!!

Hiçbir sıkıntı ve anormal durum yok gayet normal olabilecek şeyler

Öncelikle şunu bilmeniz gerekli.
Mhabbet kuşlara insanlara en yakın davranış gösteren kuşların başında gelir.
Bundan dolayıda tüm kuşların davranışları aynı değildir.
Biri yuvasında çıt çıkarmazken diğeri feryat figan öter.
Öteki yuvasında inşaat yaparken diğeri yuva zarar görecek korkusu ile gagasını dahi dokundurmaz.
O yüzden kuşunuzun derdi ne bilemeyiz ama size sıradışı ve ters geliyorsa denemeler yapabilirsiniz.

Yuva değiştirilebilir. Örneğin daha büyük bir yuva koyulabilir.
V.s bir çok sonuç çıkarılabilir bu davranıştan.
Ama benim herkese kesin tavsiyem asla şu kuşcularda satılan düdük tenceresi gibi yuvalıklar kullanmayın. Yuvalığınız yatay ve geniş olsun. en az 25 cm uzunluğunda 20 cm genişliğinde yuvalar yaptırıp kullanın. Bu tür yuvalarda çok daha kolay yavru bakımı yapabiliyor kuşlar.
Yavruları çoğu zaman baba kuşlar beslerler o küçük yuvalarda erkek kuşa adım atacak yer kalmadığından sağlıklı sonuç alamazsınız.

Geri