petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Acill yardım--yumurtladı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Samet güçlü tarafından 28 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Samet güçlü

Arkadaşlar satışa çıkardığım kuşlar yumurtladı fakat terastalar malum havalar da soğuk yerlerini değiştiremiyorum
    Ne yapmam gerek değiştirirsem sıkıntı olur mu
    Bir de eğer terasta kalırsa sıcaklığı nasıl ayarlarım en az kaç derece olacak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:50 -->-> Daha önceki mesaj 18:53 --

Yok mu cvp verecek :(

2. Tunç ÇAĞATAY

Bişey olmaz alın içeri yumurtayla ilgilenecekler onlar yer sıkıntısı yapmazlar.

3. Samet güçlü

Hocam peki dışarıda kalsa sıkıntı olur mu
    Yumurtanın soğuması gibi
    Etrafını kapatttım gerçi kafeslerin. soğuğu biraz daha keser diye
    Daha önce yumurtalı kuşu alıp getirince eve yatmadı o yüzden soruyorum şimdi iki çiftim de aynı anda yumurta verince bu yavruları kaybetmek istemiyorum

4. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Olum tehlikesi vrsa degistirin. Yer degisikligi kustan kusa degisiyor. Isiniz sansa kalmis.

5. Tunç ÇAĞATAY

Hocam çok soğukta anneye zarar ısıtmak için zorlanır alın içeri bişey olmaz.

6. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    İçeri alıcak durumuz yoksa düşük wattlı bir spot ışık ile ısı verebilirsiniz. Fakat kafese 20-25 cm uzakta olmak şartı ile. Başka bir yolda petshoplardan sürüngenler için satılan ısıtı pedtir.

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

7. Samet güçlü

Dediğiniz gibi yapıcam herhalde sağolun

8. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    büyük bir karton kutu varsa kafese göre hava delikleri açıp geçirin yada polar battaniyeler oluyor onunla sarın yada naylonla sarın hava deliklerini unutmayın zaten 20-25 gün sürer heralde yavruların hepsinin çıkması çıkınca yeri değiştirirsiniz benim aklıma gelen bu

9. Samet güçlü

Çevredeki beyaz eşya satan dükkanlara baktım en ideali buzdolabı kutusudur diyerek. Fakat bulamadım.
    Kuşların üstüne parça parça karton kutu ile bir örtü örttüm.
    Önceleri yumurtalı aldığım kuşlar gelince yatmadı.o yüzden değiştirmek istemiyorum aslında. İnş havalar iyi giderde sıkıntı olmaz

10. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    havaların bundan sonra pek iyi gideceğini sanmıyorum önlemini al bence

11. Samet güçlü

mecburkaldım içeri aldım çok şükür sıkıntı yok yuvadan çıkmıyorlar
    fakat şöyle bir durum gelişti dişi yumurtalara yatarken hala yuvalığı kemiriyor acaba içeri kalamar mı koysam neden böyle yapıyordur

12. exorandor

exorandor Guest

Eminönünde soğuk havalarda streç poşete sarıyolar. Mutlaka sizin mutfaktada vardır. Yemeğin üstünü streçle felan kapatırlar ya... bence kafesin etrafını sar

Sayfayı Paylaş