Karadeniz Pet

ağzını acıp kapatmak

• Konbuyu başlatan Yunus Emre OĞUZ
  • Başlangıç tarihi
Y

Yunus Emre OĞUZ

Guest
arkadaşlar bugun kuşumu sürekli izledim zamanın coğunu ağzını kuçuk kuçuk acıp kapatarak geciriyor onun dışında sorunu yok kafesi,n yanına gidince canlanıyor kafesde tırmanıyor sorun yok ama ağzını kuçuk kuçuk acıyor seri seri..

acaba sıcakdan bunaldımı desemde odam bunaltacak kadar sıcak değil ılık odam havalandırıyorum hergün demin az ılık su koyup bi kabda getirdim, elimle kenarına koydum sesle dikkatini cekmeye calıştım içine girip cıktı hemen, sıcaktan mı yapıyor yoksa yorgun mu nefes alma sorunu falan mı var

bide şuan kafesin zemininde köşelerde zaman geciriyor zemine inip köşeye az tırmanıp köşede bekliyor beklediği köşeyi açtım tül vardı ne yaptıgını göriyim diye bu seferde diğer köşeye gidiyor uykusumu var acaba bazen esniyor ağzını baya acıp

Moderatör tarafında düzenlendi:
aşşaya inip yemleri yiyo olabilir veya gzete parçalıyo olabilir bunlara bakın arada

Yavru kuslar gizlenmek icin bir yer ararlar bu icgudusel bir olay sanirim. Korktugunda da yapiyor veya kafesteki degisikliktende. Agzini acip kapama olayi bende de var havalardan olabilir diye dusunuyorum.

sıcaktan veya korktuklarında ağızlarını seri halde açıp kaparlar hatta bunla birlikte kanatlarını da açarlar. ama köşelere gizlenme isteğine anlam veremedim. hastalık belirtisi yok değil mi?

Abi aynı sorunda benim keklik yavrularımda çıktı ama œyle değil .Önce 6 tane keklik yavrusu getirdim.İlk gün biri soğuktan öldü diğerleri yaşadı.Sonra büyüdüler ve şeffaf kutunun içinden çıkmaya başladılar . Bende onlara delikli bir kapak yaptïm ve koydum akşam bi baktım kimisi ölmüş kimiside yerde yatmış agzını açıp kapatıyor ve çok hïzlı nefes alıyor . Neden bir de ısıtma sistemi koyduydum sıcaktan mı öldü

korkmuş veya sıcaktan olabilir yavrular bazen köşelere falan saklanırlar ama bu zemine inmek hastalık habercisi de sayılıyor dikkat edin ilerde kötü solunum hastalıkları falan olmasın kuşunuzu izleyin iyice

arkadaşlar bugun kuşumu sürekli izledim zamanın coğunu ağzını kuçuk kuçuk acıp kapatarak geciriyor onun dışında sorunu yok kafesi,n yanına gidince canlanıyor kafesde tırmanıyor sorun yok ama ağzını kuçuk kuçuk acıyor seri seri..

acaba sıcakdan bunaldımı desemde odam bunaltacak kadar sıcak değil ılık odam havalandırıyorum hergün demin az ılık su koyup bi kabda getirdim, elimle kenarına koydum sesle dikkatini cekmeye calıştım içine girip cıktı hemen, sıcaktan mı yapıyor yoksa yorgun mu nefes alma sorunu falan mı var

bide şuan kafesin zemininde köşelerde zaman geciriyor zemine inip köşeye az tırmanıp köşede bekliyor beklediği köşeyi açtım tül vardı ne yaptıgını göriyim diye bu seferde diğer köşeye gidiyor uykusumu var acaba bazen esniyor ağzını baya acıp

Öncelikle geçmiş olsun,kuşunuzda astım başlangıcı olabilir,temiz tozsuz ortamda iyi bir bakımla kendi kendinede geçebilir,dilerseniz aşağıdaki gibi astım ilacı da kullanabilirsiniz.

AVİASTIM Oral Çözelti 20 cc

Kafes Kuşları İçin Astım İlacı

Bileşimi: %1 oksitetrasiklin ihtiva eder. Sarı renkli bir oral çözeltidir.

Kullanım sahası/Endikasyonlar:

AVİASTIM Oral Çözelti muhabbet kuşu, kanarya, papağan ve diğer kafes kuşlarının bronchitis, tracheitis, syringitis, lanyngitis ve Mikroplazmoz gibi solunum yolu enfeksiyonlarda, Pasteurellosis, Salmonellosis, Parafito, pullorum, kolibasillosis ve özellikle papağanlarda psittakoz enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

Kullanım Şekli ve Dozu: Bir hasta kuş için, orta boy bir suluğa (80-100 cc) 2,5 cc AVİASTIM Oral Çözelti ilave edilir. Her gün suyu değiştirilerek taze ilaçlı su tekrar suluğuna konulur. İlaç tatbikatına 5-7 gün devam edilir. AVİASTIM Oral Çözelti kullanımına ek olarak, ürünlerimizden AVİSOL AD3EC Vitamin Süspansiyon ve AVİSOL-B B-Komplex de kullanılarak kuşun direnci arttırılırsa, iyileşme süreci hızlandırılabilir.

kuş sıcaktan yapar o hareketi zaten fakat köşeye kaçma yavru kuşlarda içgüdüsel bir davranış yani normal kendini güvende hissediyor köşede :)

Geri