Karadeniz Pet

Ailenin yeni üyeleri :)

veysel boz

Meraklı Üye
arkadaşlar kuşları bugün aldım bi adet çift aldım yumurtalı 1 yumurtası vardı fakat yolda gelirken yumurtayı kafesten attılar :( bi adet kızgın dişi albino aldım erkek kuşuma neyse içinde salma kafes yavruluk albino çift yumurtalı hepsi 120 lira para ödedim fiyat uygunmudur. ayrıcaz dişiyi 5 dakika önce attım erkeğin yanına afedersiniz direk önünde eğildi neyse erkek yüz vermedi erkekde zaman zaman salıncakla yapıyor bu işi dişiye nasıl hayır dedi anlamadım :) zamanla anlaşırlarmı ilk yumurta geldi ve kırıldı kaç güne bi yumurta gelir bide eski sahibi salmayı temizlememiş görseniz tiskinirsiniz belki 6 belki 7 aydır temizlemiyor tahminim salmayı temizlemeyi düşünüyorum sıkıntı olurmu şu anda bu yazıyı yazarken erkek salıncakla aynı işi yapıyo dişiyi red ediyo alışırlarmı sorularıma cevap yazarsanız çok iyi olur iyi günler dilerim

bazı fotoğraflar kalitesiz k.b

11012642_10153725142684241_2712491493566615195_n.jpg

Fotograf0005.jpg

Fotograf0007.jpg

Fotograf0008.jpg

Hayırlısı olsun zamanla erkek alışır, Çiftleşirler. Diğer takımın da durumuna ve alışmasına bağlı. Eğer eşlerse yakında tekrar çiftleşip yumurtlarlar. Ama eğer bu ilk yumurtalarıysa 2 şer gün arayla yumurtlaması gerekir.

[/COLOR]
Hayırlısı olsun zamanla erkek alışır, Çiftleşirler. Diğer takımın da durumuna ve alışmasına bağlı. Eğer eşlerse yakında tekrar çiftleşip yumurtlarlar. Ama eğer bu ilk yumurtalarıysa 2 şer gün arayla yumurtlaması gerekir.

2 gün önce ilk yumurta geldi gökhan bey attılar yuvadan bugün getirdim temizleyip temizlemeyimmi diye sordum bu konuda cevap veren arkadaş olmadı bende temizledim çok pisti taşıma kafesim vardı ona ufak koydum neyse temizlerken yumarta yapmış ondan sonra salmaya aldım kuşları yuvalığıda takıp yumurtayı koydum içine şu anda ne dişi ne erkek girmiyor yuvalığa

Son düzenleme:
[/COLOR]

2 gün önce ilk yumurta geldi gökhan bey attılar yuvadan bugün getirdim temizleyip temizlemeyimmi diye sordum bu konuda cevap veren arkadaş olmadı bende temizledim çok pisti taşıma kafesim vardı ona ufak koydum neyse temizlerken yumarta yapmış ondan sonra salmaya aldım kuşları yuvalığıda takıp yumurtayı koydum içine şu anda ne dişi ne erkek girmiyor yuvalığa
Durun bakalım daha 2.yumurta olmuş Hatta kırdığını saymazsanız ilk yumurta. Genelde 3.yumurtayla birlikte yatmaya başlar dişi kuluçkaya. Temizlik yaparak iyi yapmışsınız. Güle güle besleyin.

Durun bakalım daha 2.yumurta olmuş Hatta kırdığını saymazsanız ilk yumurta. Genelde 3.yumurtayla birlikte yatmaya başlar dişi kuluçkaya. Temizlik yaparak iyi yapmışsınız. Güle güle besleyin.

tekrar atabilirmi peki yada atmaması için ne yapabiliriz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:20 -->-> Daha önceki mesaj 17:19 --

bide minimum kaç yumurta olur

tekrar atabilirmi peki yada atmaması için ne yapabiliriz :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:20 -->-> Daha önceki mesaj 17:19 --

bide minimum kaç yumurta olur
Tekrar atabilir eğer huy edinmişse. Atmaması için sahte yumurta koyabilirsin. Diğer yumurtayı da talaş ve yem içinde 1 haftaya kadar saklayabilirsin. Ama önce dolu mu değil mi onu da bilmiyoruz ki :) Bence biraz sabırla anlaşılır.

Tekrar atabilir eğer huy edinmişse. Atmaması için sahte yumurta koyabilirsin. Diğer yumurtayı da talaş ve yem içinde 1 haftaya kadar saklayabilirsin. Ama önce dolu mu değil mi onu da bilmiyoruz ki :) Bence biraz sabırla anlaşılır.

çok teşekkür ederim gökhan bey

yine atmışlar dünkü yumurtayı yarın bidaha gelecek onudamı atıcaklar ne gibi çözüm bulabilirim kumun içine gömmüştüm yine çıkarıp atmış

eğer yuvaya çok fazla müdahil oluyorsanız rahatsız olup atabilir. bu kuluçka süresi sonuna kadar bir bekleyin. tam kuluçka zamanı yeri değiştiği ve huzursuz olduğu için yapıyor olabilir.

yok satın aldığım arkadaşa sordum daha önceki kuluçkasında ayı şekilde atıyormuş son çare sahte yumurta dedi gökhan bey elimde sahte güvercin yumurtası var farkedermi

Geri