Karadeniz Pet

Akıllı yemliğin amaç dışı kullanımı

hatice1

Paylaşımcı Üye
Muhabbet kuslarım akıllı yemlikle yeni tanıştılar, ve ilk gün ön haznesine girip yatmaya çalıştıklarını gordum. Bugün yem yiyolar ama hala ön hazneye girmeye çalışıyolar bu sefer ikisi birden :D erkek kuş dişiden biraz küçük boyut olarak o sığıyor dişi kuşta önüne geliyor birbirini kaşıyolar orda. Dişi kafasını erkeğin sırtına doğru uzatıyor erkekte kafasını ters çevirip kaşıyor ve değişik sesler çıkarıyor zzzz gibi sanki .dişinin kuyruğunu kaldırdığınıda gordum ama bu kuşlar yaklaşık 5 aylık dedim bu ne hız :D şöylede bir an yakalayabildim
IMG_20180302_152057.jpg
IMG_20180302_152037.jpg
not: en kısa zamanda tahta tünek alacam :)
Ve de akıllı yemligin kapağını içerden çıkarmayı basariyor dişi çok yaman :D

o kapak düşüne kadar durmuyordu benı dişi de :) lastikle sabıtlemek zorunda kaldım. yahu acaba yuvalık gıbı mı görüyorlaar kıyamam :)

o kapak düşüne kadar durmuyordu benı dişi de :) lastikle sabıtlemek zorunda kaldım. yahu acaba yuvalık gıbı mı görüyorlaar kıyamam :)
Yuvalik alsam diyorum daha 4,5 - 5 ayliklar. Napiyim ben bu çılgınları :D oyun oynuyorlar farkındayımda ilginç bi oyun :D

Yuvalik alsam diyorum daha 4,5 - 5 ayliklar. Napiyim ben bu çılgınları :D oyun oynuyorlar farkındayımda ilginç bi oyun :D
Yerli kuşlar daha erken çiftleşme dönemine giriyorlar 4 aylık erkek kursum dişi ye deli gibi kur yapıyor bu arada kapağı avlıyor demişsiniz içeriye mi taktınız acaba

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yerli kuşlar daha erken çiftleşme dönemine giriyorlar 4 aylık erkek kursum dişi ye deli gibi kur yapıyor bu arada kapağı avlıyor demişsiniz içeriye mi taktınız acaba

Kuşlar cekoslavak. Yemlik dışarda ama içerden açıyor kapagini

Maşallah baya yetenekli imiş cekoslavak da yerli nin bir üstü bence o kuşlar içinde yaş pek önemli değil ceren rengine bakın kahvelesiyorsa zaten dışı hazır hale geliyordur

Sanırım çok uzaklarda oğlumun bir kardeşi olduğunu öğrendim şuan bunları duyunca

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sorma benimki de ilk zamanlar orda uyumayi tercih ediyordu ayaklarini koymasi gereken uerden diski temizliyordum dusun simdi de yari sekilde icine giriyor sag taraftaki yemleri yiyip sol taraftakini yemiyor mecbur sag taraftakleride sola kaydiriyorum elimle ah bunlarin huylar bitmiyor
1520017571951383083682.jpg

Sorma benimki de ilk zamanlar orda uyumayi tercih ediyordu ayaklarini koymasi gereken uerden diski temizliyordum dusun simdi de yari sekilde icine giriyor sag taraftaki yemleri yiyip sol taraftakini yemiyor mecbur sag taraftakleride sola kaydiriyorum elimle ah bunlarin huylar bitmiyorEkli dosyayı görüntüle 21100
Pardon taban malzemesi olarak ne kullanıyorsunuz acaba [emoji4]

http://www.hobipet.com.tr/hobi-misir-granulu-kova-5kg cok memnunum yok gazeteymis izgataymis hic ugrasmayin bunu taban gözükmeyecek sekilde dokun 1 ay idare ediyor sizi doktugunuz malzeme 1 ay icinde sadece gorunen diskilari temizleyin yeterli . Ne koki ne baska bisey 2 dkda diskiyi kurutuyor
Teşekkür ederim [emoji4] bende zeolit kullanıyorum bunu da bir dahaki sefere denerim o halde

Teşekkür ederim [emoji4] bende zeolit kullanıyorum bunu da bir dahaki sefere denerim o halde

Ben mısır. Granül. Kullandım kendine has bir kokusu var oda bana biraz farklı geldi

Ben mısır. Granül. Kullandım kendine has bir kokusu var oda bana biraz farklı geldi

Kendine has olan kokusu doğrudur zeolit taban kumunda da öyle bir koku var ama çok hafif bakalım bi de bunu deneyeyim olmazsa

Maşallah baya yetenekli imiş cekoslavak da yerli nin bir üstü bence o kuşlar içinde yaş pek önemli değil ceren rengine bakın kahvelesiyorsa zaten dışı hazır hale geliyordur

Evet dişinin çeresi kahverengine dönüyor yavaş yavaş. Yetenek değil bu arsizlik. Erkek kuşu dişiden 2bucuk ay önce almıştım. Bu dişi oglumuda yoldan çıkardı perdeye tırmanmayı öğretti :D

Bu arada dün dişi bi kaç kere kuyruğunu kaldırdı erkek üzerine çıktı sonra beraber aşağıya düştüler. Dişinin çeresi kahverengine dönüyor yavaş yavaş. Erkekte de hafif burun deliklerinin etrafında mavilik var. Ve daha 5 ayliklar. Cifthane kafese geçtim onun hikmeti mi akıllı yemliği yuva yapmaya çalışıyolar onun etkisi mi anlamadım. Yemliği cikariyim mi kafesten ? Bide erkek kur yapacam diye yem yemeyi unutuyor resmen bi kaç kere üzerine çıktı ya hep pusuda şuan denk getirsemde ayak atsam diye :D napiyim yemliği cikariyim mi yuva mi aliyim. En azından oyalanirlar yuvada. Yada kuşları ayiriyim ?

Geri