petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

akıllı yemlikte yatmak ??

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa ÇOLAK tarafından 20 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Mustafa ÇOLAK

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar muhabbet çiftim yaklaşık 6-7 aydır birlikteler. Elimden gelen herşeyi yapsam da yavru alamadım.Öpüşme kaşınma var ama icraat yok. Fakat son 1-2 haftadır dişi kuş yuvalığa değilde akıllı yemliğin içine her sabah aynı saatlerde 1 saat kadar yatıyor. Bunun sebebi nedir ? Yavru için bir ön alıştırma mıdır? Fikirlerinizi merak ediyorum.

2. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    [MENTION=9814]Mustafa ÇOLAK[/MENTION] Oyun için de yapıyor olabilir. Yuva hazırlığı da. Kendisini orada güvende hissediyor da olabilir. Yakında anlarsınız. İsteğiniz inşallah en yakın sürede gerçekleşir.

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Ya bu yaramazlar çok ilginç gerçekten belki de dediginiz gibidir ya da serinleyip kasiniyorda olabilir doğa da kuşlar Kum banyosu da yapar ya.

4. Mustafa ÇOLAK

Beğenileri:
    0
    Yorumlarınız için çok sağolun. 7 ay bekleyip yavru alamayınca şevkim kırıldı.Dişiyi değiştirecektim aslında ama bu durumdan dolayı bir süreliğine beni caydırdı. Artık oyun mu gerçek mi anlamak için belli bir süre daha bekliycem.

5. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    İnşallah hayırlısı olur ve değiştirmeden yavru alırsın

6. Şevki KOCAOĞLU

Şevki KOCAOĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Benim de bir dişim akıllı yemliğe yatıyordu sık sık sonra yuvalığa girmeye basladı şimdi 4 yumurtası var

7. Mustafa ÇOLAK

Beğenileri:
    0
    Ya gerçekten bu benim için bir umut oldu :) gerçekten artık sabrımın da son sınırındayım hatta dişiyi değiştiricektim artık bir şans daha vereyim :) Peki yemliğe yatmaya başladıktan ne kadar sonra yumurtladı?

8. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    ben de sizin gibi 1 sene bekledim, şevkim kırıldığında kuşlara 1 ayınız var ya yumurta yaparsınız yada satarım sizi dedim :) onlar da önce kafes tabanındaki kağıtla oynamaya başladılar, sonra yemliğe yatmaya başladılar, sonra yumurta geldi. darısı başınıza. benm asıl icraatım kuşları yüksek bir yere asıp çok fazla ilgilenmemem ayrıca sık sık mama vermem oldu. darısı başınıza

9. Mustafa ÇOLAK

Beğenileri:
    0
    Aynı cümleyi bende kurdum:D Peki yemlikte yatmaya başladıktan ne kadar süre sonra yavru yaptılar ?? Bu arada yorum için çok teşekkür ederim :)

10. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    ümidi kestikten ve bahsettiğim otamı sağladıktan yaklaşık 1 ay sonra yumurtladı.

11. Mustafa ÇOLAK

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkürler :))

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşunun yemliğe yatması